JUŻ JEST NOWA KARTA KLUBOWICZA!

REGULAMIN „ KLUBU MELOMANA FP” NA SEZON 2019/2020

KLUB MELOMANA jest ofertą skierowaną do miłośników Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, który pozwala na szersze włączanie się w działalność Filharmonii.

Uczestnictwo:

  1. Aby być członkiem KLUBU MELOMANA I OTRZYMAĆ KARTĘ KLUBOWICZA należy w sposób czytelny wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny w kasie biletowej FP. Z chwilą złożenia w kasie FP wypełnionego i podpisanego formularza, osoba zainteresowana otrzymuje imienną KARTĘ KLUBOWICZA.
  2. Wypełniając i przekazując formularz zgłoszeniowy Klubowicz wyraża zgodę na gromadzenie i przetwarzanie przez FP danych osobowych zawartych w formularzu, ma również możliwość wglądu i aktualizacji danych osobowych dotyczących jego osoby, a także prawo do usunięcia danych w przypadku rezygnacji z uczestnictwa w KLUBIE MELOMANA.
  1. Aby aktywować KARTĘ KLUBOWICZA, Klubowicz musi wykupić kartę na kwotę 100 zł w kasie biletowej FP. Następnie za pomocą tej karty Klubowicz ma możliwość nabywania biletów na koncerty organizowane przez Filharmonię Pomorską, korzystając ze środków zgromadzonych na karcie. W każdej chwili można doładować kartę na dowolną kwotę. Karta ważna jest do końca sezonu artystycznego FP. Niewykorzystane środki na karcie do końca sierpnia nie podlegają zwrotowi. Karta ważna przez cały sezon artystyczny FP.
  1. Klubowicz uczestniczy w spotkaniach z artystami, koncertach wyjazdowych organizowanych przez Filharmonię, korzysta z oferty promocyjnych cen biletów.

 Postanowienia ogólne:

  1. Posiadacz KARTY KLUBOWICZA ma prawo do zakupu biletów specjalnych (50% – 70% zniżki, do wyczerpania limitu) na koncerty organizowane przez FP (z wyjątkiem koncertów specjalnych, w tym sylwestrowych).
  2. KARTA KLUBOWICZA gwarantuje 20%  zniżki  na cały asortyment z menu KAWIARENKI FP
  3. ZBIERANIE PUNKTÓW WYMIENNYCH NA NAGRODY
    Za każdą wydaną na zakup biletów złotówkę przyznajemy 1 punkt. Zgromadzone punkty można wymienić na różne nagrody, np. vouchery na koncerty specjalne lub sylwestrowe. Informacja o liczbie punktów jest dostępna w kasie FP . Nagrody są przyznawane od 300 punktów.ZAKOŃCZENIE SEZONU (17.06.2019)

Poniedziałek, 17 czerwca przyniósł interesujące wydarzenie,  spotkanie z Melomanami i przedstawicielami mediów, podsumowujące dotychczasową realizację projektu „Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy”.

Zaproszonych przywitali zastępca dyrektora Cezary Nelkowski i Katarzyna Szewczyk, kierownik Działu Promocji i Obsługi Widza. Postępy w Projekcie zrelacjonowała Elżbieta Krzyżanowska, kierownik Projektu, obecny był również Cezary Szamreta – prezes firmy Carbo Media, która realizuje Projekt w zakresie działań informacyjno-promocyjnych, Pan Prezes przedstawił nowe, drugie z kolei, wydawnictwo dotyczące działalności edukacyjnej Instytucji. Dyrektor Nelkowski zaprezentował projekt wizualizacji tegorocznego 57. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego, której autorem jest student Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku – Jakub Żywuszko, oraz zapowiedział koncerty Festiwalu. O oprawę artystyczną spotkania znakomicie zadbali studenci Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

 

 

 
WYJAZD DO TORUNIA 5.06.2019

 5 czerwca 2019 odbył się wyjazd do Torunia na koncert pt. CZTERY PORY ROKU VIVALDIEGO Z MISTRZEM, który odbył się w Dworze Artusa z okazji ŚWIĘTA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO.

Wystąpili wyróżniający się uczniowie Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy, wyłonieni podczas przesłuchań w dniu 22 maja br. W szacownym towarzystwie Anny Marii Staśkiewicz i Orkiestry Kameralnej Capelli Bydgostiensis – w Czterech porach roku Vivaldiego, popisowo zaprezentowali swoje umiejętności: Weronika Zych, flet, uczennica Daniela Rybickiego, Małgorzata Bobińska, flet, uczennica Mirosławy Pawłowskiej, Urszula Chmielewicz, skrzypce, uczennica Agaty Kopycińskiej-Karbowniczek, Michalina Golz, skrzypce i Julia Armińska ,skrzypce – uczennice Aldony Cisewskiej. Dodatkową atrakcją dla Klubowiczów było zwiedzanie Centrum Kulturalno- Kongresowe Jordanki.
12.04.2019 SPOTKANIE Z KRZYSZTOFEM HERDZINEM

 12.04.2019 o godz. 17.30 odbyło się spotkanie z Krzysztofem Herdzinem, rodowitym bydgoszczaninem, wybitnym artystą, kompozytorem, muzykiem uniwersalnym…

Zdobywcą niezliczonych nagród. Choć od  wielu lat mieszka w Warszawie, to o swoim mieście rodzinnym zawsze wypowiada się z wielkim sentymentem. Spotkanie było wstępem do  światowego prawykonania „Requiem”, które zostało skomponowanie na zamówienie Filharmonii.  Melomani – Klubowicze mogli poznać historię  powstania „Requiem”, ile czasu zajęło kompozytorowi skomponowanie tego dzieła, jakie były źródła inspiracji.  Następnie byliśmy świadkami niezwykle poruszającego koncertu, podczas którego nasz gość wystąpił w podwójnej roli – kompozytora i dyrygenta. Gratulujemy i dziękujemy za niezwykłe muzyczne uniesienia.

„Upamiętniając moich bliskich, chciałbym ukazać śmierć jako stan spokoju i pogodzenia się z tym, co nieuchronne. (…) Wierzę, że śmierć jest radosnym spotkaniem ze Zbawicielem, nie męką i karą za grzechy”.

Krzysztof Herdzin

 
TAJEMNICE HARFY (25.03.2019)

W poniedziałek 25 marca 2019 roku o godz. 16:00 w sali kameralnej Filharmonii Pomorskiej odbyło się spotkanie Klubu Melomana.

Część koncertowo-edukacyjną poprzedziła rozmowa Cezarego Nelkowskiego, zastępcy dyrektora FP z posłem Tomaszem Latosem. Panowie przekazali informacje dotyczące postępów w realizacji projektu „Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy”, który współfinansowany jest ze środków unijnych za pośrednictwem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Cieszymy się, że delegatami politycznymi reprezentującymi Bydgoszcz są również melomani Filharmonii Pomorskiej.

            Następnie rozpoczął się koncert o charakterze edukacyjnym, który poświęcony był najstarszemu instrumentowi świata – harfie.  Mariola Salaber – harfistka OSFP wraz ze swoimi uczniami z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Inowrocławiu (Zuzanna Matyszewska, Paulina Bętkowska, Agata Nowak, Jakub Płuciennik, Amielia Jakubaszek, Natalia Piasecka) oraz Kamilą Stanek i Łukaszem Michalskim, zaprezentowali niezwykle atrakcyjny program, na który składały się dzieła kompozytorów różnych epok.

            Melomani mieli okazję poznać różne odmiany harfy, technikę gry, sposoby artykulacji, strojenia i możliwości interpretacyjnych instrumentu. Zaprezentowane również zostały najnowsze harfy FP zakupione dzięki środkom unijnym, w tym piękna złota harfa.

SPOTKANIE KLUBU (1.02.2019)

godz. 18 ROZMOWY O MUZYCE… z Piotrem Matwiejczukiem 
muzykologiem, skrzypkiem, krytykiem muzycznym, dziennikarzem Redakcji Muzycznej Programu 2 Polskiego Radia.
KARNAWAŁOWE SPOTKANIE KLUBU MELOMANA (11.01.2019)

 

11 stycznia 2019 o godz. 18 w sali kameralnej odbyło się karnawałowe spotkanie Klubu Melomana.


Gościliśmy trzy zespoły kameralne ze Szkoły Muzycznej im. Czesława Niemena we Włocławku, KWARTET SMYCZKOWY w składzie: Maria Chaberska (skrzypce) Julia Lisiecka (skrzypce), Maja Gumowska (skrzypce) Aleksandra Gągolewska (wiolonczela) TRIO FORTEPIANOWE: Zofia Rychlewska (wiolonczela), Wiktor Olszewski (flet), Piotr Kulczyk (fortepian) KWARTET SMYCZKOWY: Aleksandra Jasińska (skrzypce), Katarzyna Grzegorzewska (skrzypce) Julia Rybska (skrzypce), Zuzanna Gałkin (wiolonczela) pod opieką Michała Litwy znakomitego wiolonczelisty naszej orkiestry symfonicznej.
Michał Litwa edukację muzyczną rozpoczął w Szkole Muzycznej I i II st. w Opolu, studiował na Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydział instrumentalny pod kierunkiem prof. Romana Sucheckiego. Obecnie jest nauczycielem gry na wiolonczeli oraz zespołów kameralnych w Zespole Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy oraz w Zespole Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku. Od 2002 pracuje na stanowisku muzyka solisty w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy oraz koncertuje w trzech zawodowych zespołach kameralnych: Barock Quartet (kwartet smyczkowy)  Prestige Quartet (kwartet smyczkowy) Bydgostia Accordion Trio. Jest laureatem wielu nagród m.in.:  NAGRODY MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA  KUJAWSKO- POMORSKIEGO – BYDGOSZCZ 2006, NAGRODY INDYWIDUALNEJ  II STOPNIA – „ZA SZCZEGÓLNY WKŁAD W ROZWÓJ EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ  W POLSCE” – CENTRUM EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ – WARSZAWA 2010, NAGRODA PREZYDENTA MIASTA BYDGOSZCZY Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA MUZYKI – „JAKO WYRAZ UZNANIA DLA WSPANIAŁEJ PRACY NA RZECZ ROZWOJU I PROMOWANIA KULTURY MUZYCZNEJ BYDGOSZCZY” – BYDGOSZCZ 2015.
Na spotkaniu rozmawialiśmy o pasji do muzyki i nauczania, początkach pracy w orkiestrze, trudnych wyborach i planach na przyszłość.
Dziękujemy młodym artystom, którzy zaprezentowali swoje umiejętności i  radość do wspólnego muzykowania a panu Michałowi za przygotowanie niezwykłego koncertu. Życzymy wielu sukcesów artystycznych.

 

 

 
RODZINNE KOLĘDOWANIE (17.12.2018)

W poniedziałek 17 grudnia 2018 w foyer Filharmonii Pomorskiej odbyło się spotkanie melomanów i przedstawicieli mediów informujące o postępach realizacji projektu pod nazwą Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, który współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w ramach VIII Osi Priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Działanie 8.1 Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury.

O zakupionych i dostarczonych do Filharmonii Pomorskiej nowych instrumentach poinformowała zebranych Elżbieta Krzyżanowska – Kierownik Projektu. W spotkaniu uczestniczył Cezary Nelkowski – zastępca dyrektora FP oraz Cezary Szamreta – Prezes firmy Carbo Media, która realizuje Projekt w zakresie działań informacyjno-promocyjnych.

Muzyczną niespodzianką był koncert kolęd i pastorałek przygotowany przez rodziny pracowników FP. Było radośnie i wzruszająco. Wspólny śpiew kolęd pozwolił poczuć magię nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. 
60 LAT GMACHU FP

Informujemy, że z przyczyn od nas niezależnych spotkanie Klubu Melomana 16.11.2018 o godz. 18 zostało odwołane.

Zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 17.12.2018 o godz. 15 w foyer.