SPOTKANIE Z KRZYSZTOFEM PEŁECHEM (12.02.2020)

12.02.2020 odbyło się spotkanie z Krzysztofem Pełechem, jednym z najlepszych gitarzystów klasycznych na świecie.

Zapraszają go do współpracy wybitni kompozytorzy i gitarzyści (Tommy Emmanuel, Joscho Stephan, Jorge Morel, Leszek Możdżer), nagrywał wielokrotnie m.in. dla Polskiego Radia i BBC, ma na koncie 17 płyt. Regularnie uczestniczy w festiwalach muzycznych o międzynarodowym zasięgu. Koncertował w tak prestiżowych salach jak: Filharmonia Berlińska, NOSPR, Filharmonia Narodowa, Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, Victoria Concert Hall w Singapurze. Brał udział w dwudziestu jeden konkursach, spośród których był laureatem szesnastu. W ankiecie Gitarowy Top ogłoszonej przez fachowy magazyn muzyczny „Gitara i Bas” Pełech został trzykrotnie wybrany najlepszym polskim gitarzystą klasycznym. Rocznie wykonuje ok. 60 koncertów zarówno solowych, jak i z towarzyszeniem orkiestr kameralnych i symfonicznych. Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego Gitara+/Guitar Masters, a także inicjatorem i szefem Letniego Festiwalu Gitary w Krzyżowej. Od 2005 prowadzi klasę gitary w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie uzyskał tytuł doktora sztuki. 

 
SPOTKANIE FILIPEM PRESSEISENEM (31.01.2020)

31.01.2020 o godz. 18 w sali kameralnej odbyło się spotkanie z Filipem Presseisenem znakomitym organistą młodego pokolenia, improwizatorem i wykładowcą.
WYJAZD DO GDAŃSKA (8.12.2019)

Wielki powód do radości dała nam wczorajsza wizyta Capella Bydgostiensis w Centrum św. Jana w Gdańsku, gdzie odbyło się przedstawienie legendarnego spektaklu muzycznego „Kolęda Nocka” Brylla i Trzcińskiego w nowym opracowaniu.

Piękne wnętrze gotyckiego kościoła wypełniło się po brzegi słuchaczami, którzy niezmiernie ciepło przyjęli nowowczesną wizję spektaklu w interesującej kreacji młodych artystów. Podziękowali owacjami na stojąco, były wielkie brawa także za bis. Przypominamy: obok kameralistów wystąpili wokaliści Małgorzata Chruściel i Tadeusz Seibert oraz sekcja jazzowa i wokalna. Autorem aranżacji jest pianista i klawiszowiec Adam Lemańczyk, który objął też kierownictwo artystyczne nad całością, słowem wstępu zaś opatrzył dyrektor artystyczny Radia Gdańsk Konrad Mielnik.
Przed koncertem Klubowicze zdążyli jeszcze zwiedzić gdański, tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy.
SPOTKANIE KOLĘDOWE (17.12.2019)

W poniedziałek 16 grudnia 2019 w foyer Filharmonii Pomorskiej odbyło się kolędowe spotkanie Klubu Melomana.
Przemiłą, już przedświąteczną atmosferę podgrzały nie tylko drobne upominki, ale nade wszystko bogata część artystyczna


wystąpili:
Beata Bobińska – sopran
Joanna Derenda-Łukasik – fortepian
Schola Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej pod dyr. Katarzyny Szewczyk,
muzykę dopełniły strofy autorstwa bydgoskiej poetki Barbary Jendrzejewskiej.
Było i muzycznie, i poetycko, i przesympatycznie, jak zawsze w towarzystwie naszych najwierniejszych Melomanów.
Wspólny śpiew kolęd pozwolił poczuć magię nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

zobacz filmik>>

 
SPOTKANIE Z MARCINEM GUMIELĄ (6.11.2019)

6.11.2019 Melomani mieli wyjątkową okazję wysłuchać światowe prawykonanie cykli Pieśni op. 18 i 22 Ignacego Jana Paderewskiego w opracowaniu na sopran i orkiestrę smyczkową autorstwa utytułowanego bydgoskiego kompozytora Marcina Gumieli, który był honorowym gościem spotkania Klubu Melomana.

 
WYJAZD DO TORUNIA (6.10.2019)

W Toruniu bydgoscy Symfonicy zagrali koncert pt. Między niebem a ziemią. 6 tys. osób wysłuchało koncertu, który ku czci Świętego Jana Pawła II, przygotowała Filharmonia Pomorska na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego. Odbył się on w hali Arena Toruń. Nie mogło zabraknąć naszych Klubowiczów.

 
SPOTKANIE ORGANIZACYJNE (6.09.2019)

6.09.2019 w sali kameralnej odbyło się spotkanie organizacyjne Klubu Melomana. Omawialiśmy to co było i to co przed nami. Nowy sezon artystyczny 2019/2020 rozpoczęty:-)
JUŻ JEST NOWA KARTA KLUBOWICZA!

REGULAMIN „ KLUBU MELOMANA FP” NA SEZON 2019/2020

KLUB MELOMANA jest ofertą skierowaną do miłośników Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, który pozwala na szersze włączanie się w działalność Filharmonii.

Uczestnictwo:

  1. Aby być członkiem KLUBU MELOMANA I OTRZYMAĆ KARTĘ KLUBOWICZA należy w sposób czytelny wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny w kasie biletowej FP. Z chwilą złożenia w kasie FP wypełnionego i podpisanego formularza, osoba zainteresowana otrzymuje imienną KARTĘ KLUBOWICZA.
  2. Wypełniając i przekazując formularz zgłoszeniowy Klubowicz wyraża zgodę na gromadzenie i przetwarzanie przez FP danych osobowych zawartych w formularzu, ma również możliwość wglądu i aktualizacji danych osobowych dotyczących jego osoby, a także prawo do usunięcia danych w przypadku rezygnacji z uczestnictwa w KLUBIE MELOMANA.
  1. Aby aktywować KARTĘ KLUBOWICZA, Klubowicz musi wykupić kartę na kwotę 100 zł w kasie biletowej FP. Następnie za pomocą tej karty Klubowicz ma możliwość nabywania biletów na koncerty organizowane przez Filharmonię Pomorską, korzystając ze środków zgromadzonych na karcie. W każdej chwili można doładować kartę na dowolną kwotę. Karta ważna jest do końca sezonu artystycznego FP. Niewykorzystane środki na karcie do końca sierpnia nie podlegają zwrotowi. Karta ważna przez cały sezon artystyczny FP.
  1. Klubowicz uczestniczy w spotkaniach z artystami, koncertach wyjazdowych organizowanych przez Filharmonię, korzysta z oferty promocyjnych cen biletów.

 Postanowienia ogólne:

  1. Posiadacz KARTY KLUBOWICZA ma prawo do zakupu biletów specjalnych (50% – 70% zniżki, do wyczerpania limitu) na koncerty organizowane przez FP (z wyjątkiem koncertów specjalnych, w tym sylwestrowych).
  2. KARTA KLUBOWICZA gwarantuje 20%  zniżki  na cały asortyment z menu KAWIARENKI FP
  3. ZBIERANIE PUNKTÓW WYMIENNYCH NA NAGRODY
    Za każdą wydaną na zakup biletów złotówkę przyznajemy 1 punkt. Zgromadzone punkty można wymienić na różne nagrody, np. vouchery na koncerty specjalne lub sylwestrowe. Informacja o liczbie punktów jest dostępna w kasie FP . Nagrody są przyznawane od 300 punktów.ZAKOŃCZENIE SEZONU (17.06.2019)

Poniedziałek, 17 czerwca przyniósł interesujące wydarzenie,  spotkanie z Melomanami i przedstawicielami mediów, podsumowujące dotychczasową realizację projektu „Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy”.

Zaproszonych przywitali zastępca dyrektora Cezary Nelkowski i Katarzyna Szewczyk, kierownik Działu Promocji i Obsługi Widza. Postępy w Projekcie zrelacjonowała Elżbieta Krzyżanowska, kierownik Projektu, obecny był również Cezary Szamreta – prezes firmy Carbo Media, która realizuje Projekt w zakresie działań informacyjno-promocyjnych, Pan Prezes przedstawił nowe, drugie z kolei, wydawnictwo dotyczące działalności edukacyjnej Instytucji. Dyrektor Nelkowski zaprezentował projekt wizualizacji tegorocznego 57. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego, której autorem jest student Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku – Jakub Żywuszko, oraz zapowiedział koncerty Festiwalu. O oprawę artystyczną spotkania znakomicie zadbali studenci Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.