Adam Sztaba familijnie

BYDGOSKI FESTIWAL MUZYCZNY W KORONIE
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Adam Sztaba dyrygent

Koncert dedykowany rodzinom z dziećmi od 6 lat

Wojciech Kilar (1932 – 2013) – Polonez z filmu „Pan Tadeusz”
Adam Sztaba (*1975) – Riffenuto

 

Koncert transmitowany na żywo na kanale YouTube FP
Informujemy, że przed każdym koncertem od Melomanów będziemy pobierać dane osobowe w postaci imienia, nazwiska oraz nr tel. kontaktowego w celu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19. Dane udostępnione będą jedynie instytucjom uprawnionym ustawowo, w tym właściwemu państwowemu inspektorowi sanitarnemu.

 

OBOWIĄZKOWE OŚWIADCZENIE COVID-19>>

KLAUZULA COVID-19>>

REGULAMIN DLA MELOMANÓW>>

 

Bilety do nabycia na www.bilety24.pl
oraz w kasie biletowej FP

Fenomenalna muzyka filmowa Wojciecha Kilara nie mieści się w ramach stereotypów. W dorobku Mistrza jest wiele wiekopomnych dzieł klasycznych, lecz jego ścieżki dźwiękowe, podobnie jak Polonez z suity orkiestrowej do „Pana Tadeusza” (1998), odznaczają się równie bardzo wysoką wartością artystyczną i żyją dziś niezależnie. Są grane przy różnych okazjach, i tak na przykład Polonez (nagrody: Orzeł, Złota Kaczka, Platynowa Płyta) stał się przebojem większości studniówek i jest najpopularniejszym polonezem od czasów Pożegnania Ojczyzny Michała Kleofasa Ogińskiego.

Adam Sztaba wystąpi w podwójnej roli – dyrygenta i autora muzyki. Jego brawurowe Riffenuto łączy wpływy różnych muzycznych światów, m.in. jazzu czy rocka w symfonicznym ujęciu. Prawykonanie utworu odbyło się 15 października 2017 w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, która tę kompozycję zamówiła.

Adam Sztaba – kompozytor, aranżer, dyrygent, pianista i producent muzyczny, a także osobowość telewizyjna. Ukończył kompozycję na Akademii Muzycznej w Warszawie (obecnie Uniwersytet Muzyczny). Współpracował z wieloma polskimi i międzynarodowymi gwiazdami, m.in. takimi jak: Quincy Jones, Sting, Chris Botti, Michael Bolton, José Carreras, Kenny G., Ewa Małas-Godlewska, José Cura, Ive Mendes, Lutricia McNeal, Helena Vondráčková, Karel Gott, Drupi, Kayah, Ania Dąbrowska, oraz orkiestrami – Sinfonia Varsovia czy Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia. W 2005 założył Orkiestrę Adama Sztaby. Był dyrektorem muzycznym, aranżerem i dyrygentem wielu znanych programów telewizyjnych, w tym Idola (edycja polska), Sopot Festival 2005 i 2006, Dancing With the Stars (polska edycja Strictly Come Dancing). W 2008 był dyrektorem programu telewizyjnego Star Academy (edycja polska). W lipcu 2011 był dyrektorem muzycznym koncertu z okazji rozpoczęcia polskiej prezydencji w UE. Obecnie jest jurorem w programie telewizyjnym Must Be The Music (wydanie polskie). Od stycznia 2020 pełni rolę kierownika muzycznego oraz dyrygenta w musicalu Człowiek z La Manchy wystawianego na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie. Więcej>>