AMERICAN POPS CONCERT

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Mariusz Smolij dyrygent

 

m.in.:

 George Gershwin / aranż. Riedel – Uwertura do musicalu „Girl Crazy”  
 Aaron Copland – Fanfare for the Common Man   
 John Williams – Tematy z filmu „The Patriot” (reż. Roland Emmerich)  
 Astor Piazzolla / aranż. Reidel – Tango Sinfonico     
 Jerry Bock / aranż. Ira Hearshen – Tańce symfoniczne z musicalu „Skrzypek na dachu”
 George Gershwin/aranż. Sayre – Embraceable You z „Girl Crazy”
 aranż. Ted Ricketts – Tribute to Louis Armstrong  
 Romuald Twardowski – Tango na wiolonczelę  
 Glen Miller/ Louis Prima/Cole Porter – Nadchodzą big – bandy!  

 

 

KONCERT Z NIANIĄ
Na czas trwania koncertu będzie można zostawić dzieci (od 3 do 7 roku życia) pod opieką wykwalifikowanych animatorów z UKW.
Prosimy o zgłoszenia najpóźniej dwa dni przed koncertem. Bilety dla dzieci w cenie 1 zł będą do odbioru w kasie biletowej FP.

 

 

Bilety do nabycia na www.bilety24.pl
oraz w kasie biletowej FP

Niezwykle atrakcyjne spotkanie z kunsztem i projektem AMERICAN POPS CONCERT maestro Smolija, na które, i to od lat!, zawsze czeka rzesza słuchaczy w czasie Karnawału. Mistrz batuty poprowadzi nas w muzyczny świat ze Wschodu na Zachód, czyli z Broadwayu do Hollywood.

Mariusz Smolij mieszka w Stanach Zjednoczonych od blisko 30 lat. Wyjechał z Polski jako skrzypek – muzyk Kwartetu Smyczkowego im. Krzysztofa Pendereckiego. W USA kontynuował studia dyrygenckie i kameralistykę, w 1998 otrzymał tam stopień doktorski. Artysta podczas wieloletniej kariery artystycznej zdobył również szerokie uznanie za kreatywność programową, podnoszenie poziomu artystycznego pracujących z nim orkiestr oraz kunszt pedagogiczny i umiejętności popularyzowania muzyki. Został m.in. Kawalerem Krzyża Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polski za pokazywanie piękna kultury polskiej za granicami naszego kraju, w szczególności za oceanem. Od 2016 do 2019 pełnił rolę dyrektora artystycznego Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Z orkiestrami Filharmonii Pomorskiej współpracuje regularnie od wielu lat. Pod dyrekcją artysty i z pianistką Ewą Kupiec Capella Bydgostiensis dokonała nagrań utworów Grażyny Bacewicz dla znanej w świecie firmy fonograficznej Naxos. Płyta pt. „Grażyna Bacewicz: Symphony for String Orchestra” otrzymała nagrodę Fryderyk 2015 w kategorii „Najlepszy album polski za granicą”.

Więcej>>

 

 

Mariusz Smolij