ENEA – MECENAS FILHARMONII POMORSKIEJ

Mecenas Filharmonii Pomorskiej

Enea kontynuuje współpracę z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy

Enea trzeci rok z rzędu będzie wspierać Filharmonię Pomorską im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy obejmując swym mecenatem wydarzenia artystyczne w 2020 roku. Działalność Filharmonii Pomorskiej skupia się przede wszystkim wokół koncertów symfonicznych i kameralnych z udziałem najwybitniejszych dyrygentów, wirtuozów i  zespołów z całego świata.

Enea aktywnie angażuje się w rozwój kultury w regionach, w których najaktywniej działa. Dlatego też po raz trzeci została mecenasem Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w  Bydgoszczy. Filharmonia jest jedną z najbardziej cenionych instytucji kultury w województwie kujawsko-pomorskim. Pełni funkcję muzycznego centrum Bydgoszczy, a także galerii sztuki i ośrodka inspiracji naukowych.

Enea, oprócz wsparcia Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, od ponad pięciu lat jest także mecenasem Teatru Wielkiego w Poznaniu. Enea jest także partnerem wydarzeń festiwalowych: Enea Spring Break i Enter Enea Festival. Wspierała również piętnastą edycję Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego.

W Bydgoszczy jest sponsorem tytularnym koszykarzy Enei Astorii Bydgoszcz, a od stycznia 2020 także sponsorem strategicznym siatkarzy BKS Visła Bydgoszcz. Enea jest także tytularnym sponsorem zawodów Enea Bydgoszcz Triathlon.