KONCERT DLA MAMY – PIOSENKI Z TEKSTAMI MARII CZUBASZEK

ZMIANA PROGRAMU!

Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis
Adam Lemańczyk
fortepian, instrumenty klawiszowe,  kierownictwo artystyczne
Anna Grzelak
śpiew
Małgorzata Chruściel śpiew
Mateusz Wiśniewski śpiew
Magdalena Miśka-Jackowska prowadzenie

 

m.in.:  Tico Tico, Wyszłam za mąż zaraz wracam, Rycz mała rycz

 

KONCERT Z NIANIĄ 
Na czas trwania koncertu będzie można zostawić dzieci (od 3 do 7 roku życia) pod opieką wykwalifikowanych animatorów z UKW.
Prosimy o zgłoszenia najpóźniej jeden dzień przed koncertem. Bilety dla dzieci w cenie 1 zł będą do odbioru w kasie biletowej FP.

 

Bilety do nabycia na www.bilety24.pl
oraz w kasie biletowej FP

 

Niezmiennie dobre rady legendarnego Kabaretu Starszych Panów

Piosenka jest dobra na wszystko!
Piosenka na drogę za śliską
Piosenka na stopę za niską
Piosenka podniesie Ci ją

A jeśli to piosenka napisana to linijek autorstwa Marii Czubaszek, to chapeau bas!

Najpiękniejszym i najmilszym kwiatkiem dla wszystkich Kochanych Mam będą zatem kultowe już piosenki, a otrzymają Mamy ten bukiecik popularnych i wciąż lubianych melodii od znakomitych młodych wokalistów – absolwentek i studenta wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (klasa wielkiej polskiej wokalistki jazzowej – Joanny Zagdańskiej!). Towarzyszyć im będzie niezastąpiona Capella Bydgostiensis, zaś pianista Adam Lemańczyk, absolwent i obecnie pracownik bydgoskiej Uczelni –   będzie pełnił kierownictwo artystyczne nad całością.

Adam Lemańczyk pianista, klawiszowiec, aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie Krzysztofa Herdzina. Współpracował m.in. z Teatrem Syrena, Teatrem im. Wilama Horzycy, Teatrem Muzycznym ROMA, Telewizją Polską. Na co dzień pracuje jako instruktor w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej. Jest autorem muzyki własnej oraz wielu aranżacji muzyki poważnej, jazzowej oraz popularnej. W Filharmonii Pomorskiej wystąpił już w takich. projektach muzycznych jak m.in. Kolęda Nocka, Rękawiczki – recital Joanny Zagdańskiej, Dziewczyna Bonda – tematy z filmów szpiegowskich. Więcej>>

Anna Grzelak.  W 2016 ukończyła studia w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej, w klasie Joanny Żółkoś-Zagdańskiej. Laureatka wielu ogólnopolskich festiwali oraz Grand Prix festiwalu Rzeszów Carpathia Festival. Stypendystka Ministra Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Główna wokalistka projektu Back to Aretha – Tribute to Aretha Franklin, artystka Nowej Sceny w Bydgoszczy, komponuje własne utwory. Od 2013 uczestniczy w wydarzeniach koncertowych w Filharmonii Pomorskiej. Od 2017 instruktor śpiewu jazzowego w Akademii w Bydgoszczy. Obecnie współpracuje z Teatrem Muzycznym w Toruniu. Więcej>>

Małgorzata Chruściel. Wokalistka i aktorka musicalowa. Urodziła się w Rzeszowie. Pierwsze kroki na scenie stawiała w Klubie 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Z ramienia tej instytucji śpiewała dla żołnierzy w bazie wojskowej w Bośni i Hercegowinie, brała również udział w koncercie Świąteczny Telemost dla żołnierzy przebywających na misjach w Afganistanie. Ukończyła studia magisterskie na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie śpiewu Joanny Żółkoś-Zagdańskiej. Jest laureatką festiwali wokalnych, między innymi bydgoskiego Zaucha Serca Bicie. Obecnie współpracuje z Krakowskim Teatrem VARIETE i Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrem Muzycznym. Jest często zapraszanym gościem Filharmonii Pomorskiej. Więcej>>

Mateusz Wiśniewski. Wokalista, multiinstrumentalista, aranżer. Student Wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie Joanny Zagdańskiej. Występował na scenie lub nagrywał płyty z czołowymi muzykami polskiej muzyki rozrywkowej takimi jak Adam Sztaba, Kuba Badach, Majka Jeżowska, Kasia Wilk, Kasia Cerekwicka, Halina Młynkowa, Marek Piekarczyk, Ania Karwan, Mateusz Ziółko, Janusz Radek. Laureat wielu konkursów i festiwali.

Magdalena Miśka-Jackowska. Absolwentka Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od 2005 w zespole RMF Classic. Autorka wielu radiowych programów, poświęconych sztuce filmowej.  Laureatka nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za audycję „Moje kino” (2010). Stworzyła i prowadzi Listę Przebojów Muzyki Filmowej, która jest jedynym tego typu programem w Polsce. Dla RMF Classic rozmawiała z największymi osobowościami kina, muzyki i literatury. Jako konferansjer związana m.in. z Festiwalem Muzyki Filmowej w Krakowie, prestiżowymi wydarzeniami kulturalnymi, festiwalami, licznymi koncertami muzyki klasycznej i filmowej w całym kraju.