KONCERT NA DZIEŃ KOBIET

“Songs From Yesterday”

Mietek Szcześniak wokal
Krzysztof Herdzin
fortepian
Robert Kubiszyn
gitara basowa
Marcin Jahr perkusja

 

 

Bilety do nabycia na www.bilety24.pl, w kasie biletowej FP
oraz w Biurze Podróży „Wakacyjny świat” ul. Magnuszewska 8, Bydgoszcz tel. 52 320 52 29

Muzyczny kwiatek dla wszystkich pań z okazji ich święta i nie tylko. Dwóch charyzmatycznych, wybitnie utalentowanych muzyków podarowało nam wyjątkową płytę pt. „Songs From Yesterday” (premiera 16 X 2015). Mieczysław Szcześniak – wokal i Krzysztof Herdzin – aranżacje oraz fortepian szczerze pokazali, jak głęboko muzyka ich pasjonuje, ile radości przynosi im wspólne muzykowanie. Tym albumem oddali też głęboki pokłon artystom największego formatu. W koncercie, usłyszymy z tego albumu utwory największych twórców muzyki popularnej, m.in: Johna Lennona, Davida Bowiego, Erica Claptona, Marvina Gaye’a czy Steviego Wondera, będą tak kultowe już hity, jak „Satisfaction”, „Yesterday” i „Tears in Heaven”, i mimo, że ten świetny Duet w aranżacji i interpretacji nieraz dalece odbiega od oryginałów, to za każdym razem czuć jego wielką atencją do historii światowego popu.

Krzysztof Herdzin znany i ceniony w kraju jako pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, producent, multiinstrumentalista, wykładowca akademicki, urodził się w znanej bydgoskiej rodzinie muzycznej. W naszym mieście ukończył też Liceum Muzyczne, a następnie Akademię Muzyczną w klasie fortepianu Jerzego Sulikowskiego i Katarzyny Popowej-Zydroń. Postrzegany jest jako jeden z najbardziej pracowitych artystów w Polsce. W jego tak nieprzeciętnie bogaty życiorys wpisały się spektakularne sukcesy w dziedzinie polskiej muzyki, W 2015 Krzysztof Herdzin świętował Jubileusz 25-lecia pracy. Jako jeden z nielicznych artystów z powodzeniem łączy działalność na polu muzyki klasycznej i jazzowej, filmowej oraz pop. Jest na tyle wszechstronny by współpracować z Anną Marią Jopek i Zbigniewem Wodeckim, a także koncertować u boku Richarda Bony. Osiągnął szczyt poziomu artystycznego, ale jest artystą stale poszukującym nowych wyzwań.

Mieczysław Szcześniak to wokalista, którego polscy słuchacze kojarzą z licznych niezapomnianych duetów, m.in. z Edytą Górniak, Natalią Kukulską i Kayah. Nagrał osiem solowych płyt, na Festiwalu w Sopocie zdobył nagrodę Bursztynowego Słowika, odebrał aż trzy Fryderyki. Najmocniej związany jest z takimi gatunkami, jak soul, funky oraz z muzyką gospel. Fani pokochali jego talent, niepowtarzalną barwę głosu i niespotykany wśród polskich solistów feeling. Swoją twórczością reprezentuje to, co w muzyce najbardziej finezyjne i wyszukane.

 

Marcin Jahr – edukację muzyczną na instrumentach perkusyjnych ukończył w bydgoskim Liceum Muzycznym. Następnie podjął studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Profesjonalną karierę muzyczną zaczął od współpracy z Kwintetem Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego (1987). Koncertował m.in. z Garrisonem Fewellem, Nicolasem Simionem, Joachimem Menclem, Piotrem Wojtasikiem, Mieczysławem Szcześniakiem, Kubą Stankiewiczem, Lorą Szafran z zespołem „New Presentation”, Karolem Szymanowskim czy Brandonem Furmanem. Brał udział w bardzo wielu festiwalach jazzowych w Polsce i za granicą, zdobywając liczne nagrody zespołowe i indywidualne. Obecnie uczy gry na perkusji oraz prowadzi zajęcia z rytmu w Zespole Szkół Muzycznych w Szczecinie.

 

Robert Kubiszyn – kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor i producent , jest jednym z najbardziej poszukiwanych w Polsce muzyków sesyjnych. Współpracował m.in z Mino Cinelu, Richardem Boną, Dhaferem Youssefem i Patem Metheny. Niezależnie od swoich działań w tej dziedzinie prowadzi własne zespoły i nagrywa pod własnym nazwiskiem.