KONCERT NOWOROCZNY

Koncert pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego

Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis

Waldemar Kośmieja  kierownictwo artystyczne

Katarzyna Jaracz sopran

Tomasz Gluska  trąbka

 

 

Marc-Antoine Charpentier (1643-1704) – Te Deum – Preludium

Georg Friedrich Händel (1685-1759) – Piangerò la sorte mia … aria Kleopatry z I aktu opery  „Juliusz Cezar”

Giuseppe Torelli (1658-1709) – Koncert na trąbkę D-dur cz. I

Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Aria z suity D-dur

Antonio Vivaldi –  (1678-1741) – Domine Deus „Gloria”

Bach/Vivaldi – Koncert D-dur BWV 972 (II cz.)

Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) – Divertimento F-dur KV 138 cz. I

Giulio Caccini (1545-1618) – Pieśń  “Ave Maria”

Johann Sebastian Bach  –  Jauchzet gott in allen landen BWV 51

 

Pierwszą chełmińską Paradę Trzech Króli uroczyście zakończy koncert bydgoskich kameralistów

w Kościele Farnym.

KATARZYNA JARACZ Absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu solowego Małgorzaty Greli (2014). Swoje umiejętności wokalne doskonaliła podczas kursów mistrzowskich prowadzonych m.in. przez: Helenę Łazarską, Olgę Pasiecznik, Marka Rzepkę, Maję Nosowską, Urszulę Kryger. Można ją było usłyszeć m.in. w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku, Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie, Teatrze Horzycy i Dworze Artusa w Toruniu czy podczas Wawer Music Festiwal w Warszawie. Współpracowała z takimi dyrygentami jak: Mykoła Diadiura, Sławomir Chrzanowski, Piotr Sułkowski, Jerzy Swoboda, Zygmunt Rychert, Damian Borowicz. W 2012 zadebiutowała na deskach sali kameralnej Opery Nova w Bydgoszczy partią Elisetty w „Potajemnym małżeństwie” D. Cimarosy. Jest finalistką IX Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej „Złote Głosy”. Obecnie prowadzi ożywioną działalność koncertową na terenie całego kraju.

TOMASZ GLUSKA Ukończył z wyróżnieniem bydgoską Akademię Muzyczną   w klasie Romana Grynia. Za wyniki osiągnięte w czasie studiów został wpisany do Złotej Księgi Absolwentów tejże uczelni. Prowadzi klasę trąbki w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych w Bydgoszczy. Pracuje w Orkiestrze Symfonicznej FP oraz bydgoskiej Akademii Muzycznej. Współpracuje z wieloma orkiestrami i zespołami (m.in. Capella Bydgostiensis, Triumphal Brass, El-Jazz Big Band). Ma na swoim koncie występy tak w kraju, jak i za granicą oraz nagrania z zespołami, wykonującymi muzykę klasyczną, jazzową i rozrywkową. Prowadzi kursy dla trębaczy i pedagogów oraz konsultacje metodyczne dla uczniów i pedagogów w wielu szkołach na terenie kraju.

CAPELLA BYDGOSTIENSIS Etatowy zespół artystyczny Filharmonii Pomorskiej Capella Bydgostiensis jest zaliczana do czołowych polskich orkiestr kameralnych. Zadebiutowała w 1962. Kierownictwo artystyczne Orkiestry sprawowali: Stanisław Gałoński, Włodzimierz Szymański, Karol Teutsch, Daniel Stabrawa, Mirosław Jacek Błaszczyk i Wiesław Kwaśny, a obecnie z Orkiestrą stale współpracuje José Maria Florêncio i Kai Bumann. Więcej: http://www.filharmonia.bydgoszcz.pl/orkiestra-kameralna-cb/