MOTION TRIO SYMFONICZNIE

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Motion Trio
Radosław Labahua dyrygent

 

Krzesimir Dębski – Here Comes Motion Trio (orkiestra solo)
Paweł Baranek – First Day of Spring, ork. K.Dębski
Motion Trio – DJ Chicken, ork. K.Dębski
Janusz Wojtarowicz – Silence, ork. Marcel Chyrzyński (kwintet)
Janusz Wojtarowicz –  Heart, ork. K.Dębski
Dymitr Szostakowicz – II Koncert fortepianowy F-dur op. 102 wersja na trio akordeonowe opr. J. Wojtarowicz
Fryderyk Chopin –  Preludium e -moll op.28 nr 4, opr. J. Wojtarowicz, ork. Leszek Możdżer (kwintet)
Motion Trio – Libertin Tango, ork. K.Dębski
Janusz Wojtarowicz – Balkan Dance (Motion Trio solo)
Janusz Wojtarowicz – Little Story, ork. K.Dębski
Janusz Wojtarowicz – Karuzela, ork. Lew Ławrow
Janusz Wojtarowicz – Proms, ork K.Dębski

 

Bilety do nabycia na www.bilety24.pl, w kasie biletowej FP
oraz w Biurze Podróży „Wakacyjny świat” ul. Magnuszewska 8, Bydgoszcz tel. 52 320 52 29

 

Trio akordeonowe założył w 1996 Janusz Wojtarowicz – leader i autor większości kompozycji. Motion Trio to ewenement na europejskim i światowym rynku muzycznym. Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek i Marcin Gałażyn zaliczają się do światowej klasy akordeonistów. Wykorzystując w swej twórczości wszelkie zalety akordeonu, odkrywają wciąż nowe możliwości tego instrumentu, zmieniając jego oblicze. Ich koncerty to muzyczne spektakle zawierające akcję i dramaturgię. Trio koncertowało w 40 krajach świata, min. w nowojorskim Carnegie Hall, Skirball  Center of Performing Arts w Los Angeles, Konzerthaus w Wiedniu, Barbican Centre w Londynie. Akordeoniści w 2009 otrzymali nagrodę Fundacji Inne Brzmienia „Kobaltowa Muza” dla wybitnych muzyków za ich wkład w rozwój sztuki. W 2011 zostali uhonorowani odznaką – Honoris Gratia – w dowód uznania za zasługi dla Krakowa i jego mieszkańców, na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni w 2016 odebrali nagrodę za najlepszą muzykę filmową – za ścieżkę muzyczną do filmu „Szczęście świata” w reż. Michała Rosy. Grają na akordeonach Pigini Sirius Millenium, uważanych za najlepsze na świecie.

Na podium dyrygenckim stanie Radosław Labahua, który swą działalność artystyczną prowadzi na wielu polach: od koncertów ze współczesną muzyką kameralną i symfoniczną, przez spektakle operowe do wielkoobsadowych koncertów „cross-art” – łączących symfonikę z różnymi stylistykami, takimi jak jazz, rock, hip-hop i inne.

Janusz Wojtarowicz – kompozytor, aranżer, producent muzyczny, autor muzyki teatralnej i filmowej, założyciel Motion Trio oraz wydawnictwa Akordeonus, wydającego płyty Motion Trio i partytury akordeonowe. Naukę gry na akordeonie i fortepianie rozpoczął w 7 roku życia u swojego ojca Eugeniusza. Studiował akordeon w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz organy (prywatnie). Jest kompozytorem większości utworów wykonywanych przez Motion Trio. Jako solista akordeonista wyróżniony w wielu konkursach. Stypendysta Prezydenta Miasta Krakowa w 2001.

Paweł Baranek – naukę gry na akordeonie rozpoczął w 10 życia, a zakończył Akademii krakowskiej z wyróżnieniem. Jest też autorem kilku kompozycji wykonywanych przez Motion Trio. Laureat krajowych i międzynarodowych konkursów akordeonowych.

Marcin Gałażyn – naukę gry na akordeonie rozpoczął jako 7-latek, jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie. Laureat wielu konkursów akordeonowych, kameralnych, jazzowych. Współtwórca zespołu Que Passa, z którym koncertował 8 lat, wykonując improwizowaną muzykę flamenco, latino oraz jazz. W Motion Trio od 1999.