KONCERT Z LAUREATEM

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Su-Han Yang
dyrygent
zwycięzca X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga, Katowice 2017, nagroda specjalna Filharmonii Pomorskiej
Maciej Kamrowski wiolonczela

Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) – Uwertura do opery „Czarodziejski flet”
Camille Saint-Saëns (1835-1921) – Koncert wiolonczelowy nr 1 a-moll op. 33
César Franck (1822-1890) – Symfonia d-moll

 

Bilety do nabycia na www.bilety24.pl, w kasie biletowej FP
oraz w Biurze Podróży „Wakacyjny świat” ul. Magnuszewska 8, Bydgoszcz tel. 52 320 52 29

 

KONCERT Z NIANIĄ  
Na czas trwania koncertu będzie można zostawić dzieci (od 3 do 7 roku życia) pod opieką wykwalifikowanych animatorów z UKW. 
Prosimy o zgłoszenia najpóźniej jeden dzień przed koncertem. Bilety dla dzieci w cenie 1 zł będą do odbioru w kasie biletowej FP.

 

 

Chlubnym zwyczajem bydgoskiej Filharmonii jest zaproszenie do poprowadzenia koncertu skierowane do laureatów prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. G. Fitelberga w Katowicach, których edycje mają miejsce, od 2007, co 5 lat. W ten sposób bydgoscy Melomani poznali po raz pierwszy kunszt Eugene’a Tzigane’a (USA), gościliśmy też innych znakomitych laureatów katowickiej Batuty, jak Victoria Żadko z Ukrainy, Massimiliano Caldi (Włochy) czy Modestas Pitrėnas (Litwa).

 Jubileuszowy X Konkurs Fitelberga wyłonił zwycięzcę spośród pięćdziesięciu uczestników z całego świata. Okazał się nim 28-letni Su-Han Yang z Tajwanu, i młody laureat katowickiej Złotej Batuty stanie na podium przed bydgoską Orkiestrą Symfoniczną. SU-HAN YANG studiuje dyrygenturę orkiestrową w Hochschule für Musik „Hanns Eisler” w Berlinie. W lipcu 2015 został wybrany jako jeden z czterech młodych dyrygentów do współpracy z Riccardo Mutim w Akademii Opery Włoskiej. Yang występował na wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych, uczestniczył w licznych kursach mistrzowskich, został wybrany jako aktywny uczestnik do pracy ze światowej sławy dyrygentami, jak: Peter Eötvös, Peter Gülke, Jorma Panula i Yuri Simonov.

Orkiestra pod dyrekcją Tajwańczyka zagra na wstępie popularną uwerturę do ostatniej opery Mozarta Czarodziejski flet, następnie, dawno nie prezentowane w FP dzieła. Koncert wiolonczelowy nr 1 a-moll Saint-Saënsa – nieszablonowy, miły dla ucha i efektowny, w którym partie solowe wykona MACIEJ KAMROWSKI, I wiolonczela i koncertmistrz Orkiestry Symfonicznej FP, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (klasa Romana Sucheckiego). W latach 1998-2013 prowadził działalność pedagogiczną w macierzystej Uczelni na stanowisku adiunkta. Na finał zabrzmi ostatnie (napisane rok przed śmiercią) wielkie dzieło Francka, i jego jedyna symfonia, która należy do stałego, światowego repertuaru koncertowego.

 

 

 

Su-Han Yang fot. Wojciech Mateusiak