WIECZÓR Z BAJKI

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Tadeusz Wicherek
dyrygent
Małgorzata Chruściel śpiew
Sylwia Przetak śpiew
Janek Traczyk śpiew
Jarosław Kozielski śpiew

 

muzyka z filmów animowanych m.in.:
Pinokio, Piękna i Bestia, Kraina Lodu, Król Lew, Dzwonnik z Notre Dame, Zaplątani, Shrek

 

 

Bilety do nabycia na www.bilety24.pl
oraz w kasie biletowej FP

Ścieżka muzyczna – soundtrack – stała się tak integralnym elementem filmu, że współczesny odbiorca już nie wyobraża sobie jej braku w jakiejkolwiek produkcji. Bywa i tak, że muzyka srebrnego ekranu zaczyna żyć własnym życiem, nie raz zdobywając większy rozgłos niż film, do którego powstała. Filmowa ścieżka muzyczna zyskuje też coraz większy autorytet wśród innych gatunków muzyki, ewoluuje, również dzięki pięknym partyturom największych kompozytorów, którzy nie unikają takich zamówień i wygrywają prestiżowe nagrody, jak Oscar, Złoty Glob, Grammy czy BAFTA.
Dzięki zdobyczom techniki filmy animowane osiągają coraz wyższy poziom, a niesamowita praca ekspertów od efektów specjalnych często aż zapiera dech z zachwytu. Takie realizacje, popularnie nazywane „bajkami” są nie raz małymi dziełami sztuki, kreują nowy typ bohaterów, których świat po prostu pokochał. Oglądanie ich sprawia też dorosłym ogromną przyjemność. Muzyka jednakże pełni w nich wciąż wyjątkowo ważną rolę, a piosenki w interpretacji np. wielkich, popularnych gwiazd międzynarodowej sceny stają się szybko światowymi hitami.
Wyboru repertuaru do Wieczoru z bajki dokonał Tadeusz Wicherek, który stanie także na podium dyrygenckim, a zaśpiewają młodzi i zdolni aktorzy i wokaliści.

Tadeusz Wicherek, od 2007 dyrektor Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu. W 1986 został laureatem nagrody Wielkiej Orkiestry Polskiego Radia w III Konkursie Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga w Katowicach. Od 1990 jest dyrygentem Warszawskiej Opery Kameralnej, od 1991 do 1995 był dyrektorem artystycznym Filharmonii w Jeleniej Górze a w latach 1999 –2005 dyrektorem naczelnym i artystycznym Filharmonii Kaliskiej. Od 1990 jest dyrygentem, a od 2007 dyrektorem Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej. Prowadzi czynną działalność koncertową w Polsce, Europie, Azji, Ameryce Północnej i Środkowej. Dokonał wielu nagrań archiwalnych (WOSPR) dla Polskiego Radia i Telewizji oraz nagrań muzyki filmowej. Jest autorem muzyki do kilku sztuk teatralnych.

Więcej>>

Małgorzata Chruściel wokalistka i aktorka musicalowa. Urodziła się w Rzeszowie. Pierwsze kroki na scenie stawiała w Klubie 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Z ramienia tej instytucji śpiewała dla żołnierzy w bazie wojskowej w Bośni i Hercegowinie, brała również udział w koncercie Świąteczny Telemost dla żołnierzy przebywających na misjach w Afganistanie. Ukończyła studia magisterskie na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie śpiewu Joanny Żółkoś-Zagdańskiej. Jest laureatką festiwali wokalnych, między innymi w Bydgoszczy – Zaucha Serca Bicie. Obecnie współpracuje z Krakowskim Teatrem VARIETE i Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrem Muzycznym.

Janek Traczyk kompozytor, wokalista, autor tekstów. Śpiewał w Teatrze Studio Buffo; aktor i wokalista: Teatru Muzycznego w Gdyni (odtwórca jednej z głównych ról w musicalu „Notre Dame de Paris”) oraz Teatru Muzycznego Roma (główna rola w nowym spektaklu, pt. „Piloci”). Znany także ze Studia Accantus. Z powodzeniem brał udział w takich programach telewizyjnych, jak Szansa na Sukces, Voice of Poland 2, Must Be The Music, zdobywca Srebrnej Twojej Twarzy w IX edycji programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Koncertuje po całej Polsce oraz sukcesywnie wydaje swój autorski materiał. Jego najbardziej znana piosenka to „Chciałbym to być ja”.

Sylwia Przetak to kolejna utalentowana wokalistka Studia Accantus. Ma dwie siostry: Annę i Aleksandrę. Pochodzi z miasta Staszów, ale obecnie mieszka w Warszawie. Wcześniej uczęszczała do Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina i studiowała na Uniwersytecie Warszawskim, występowała w Teatrze Muzycznym Tintilo.

(ze strony Studio Accantus)

Jarosław Kozielski  aktor i wokalista. Absolwent London College od Music (pod kierunkiem Williama Lestera). W ramach dyplomu zagrał tytułową rolę w musicalu „Dracula” (muzyka i libretto Alex Loveless, reż. David Henson). W 2015 otrzymał prestiżową nagrodę Griffith’s Prize za wybitną interpretację słowa śpiewanego. Obecnie mieszka w Krakowie, ale koncertuje po całej Polsce. Od lat związany z Teatrem Rampa w Warszawie, 20 września będzie można go zobaczyć w spektaklu muzycznym „Pchła Szachrajka” w reżyserii Anny Seniuk w Teatrze Groteska w Krakowie. Artysta odnajduje się w repertuarze rozrywkowym, operowym i musicalowym.