POD BUDĄ

Organizator: twojekoncerty.pl

tel. kom.796 101 011

 

Bilety do nabycia na www.bilety24.pl, w kasie biletowej FP

 

Znakomite połączenie dwóch niepowtarzalnych projektów w jednym koncercie! Jubileusz 40-lecia zespołu Pod Budą oraz wyjątkowa muzyka Zespołu Andrzeja i Mai Sikorowskich.

POD BUDĄ
Zespół wyłonił się w 1977 roku z krakowskiego kabaretu studenckiego o tej samej nazwie. Do dzisiaj dał kilka tysięcy koncertów w kraju i zagranicą (USA, Kanada, Australia, ZSRR), nagrał wiele płyt ( złote i platynowe) , znanych przynajmniej dwóm pokoleniom Polaków. Teksty i muzyka Andrzeja Sikorowskiego, także kompozycje Jana Hnatowicza tworzą niepowtarzalny i rozpoznawalny od pierwszego dźwięku charakter tej formacji.

Wystąpią:

Andrzej Sikorowski – śpiew, gitara, mandolina,  prowadzenie koncertu

Anna Treter – śpiew, instrumenty klawiszowe

Marek Tomczyk- gitary

Andrzej Żurek – gitara basowa

gościnnie:

Adam Niedzielin – instrumenty klawiszowe

Wojciech Fedkowicz – perkusja

ZESPÓŁ ANDRZEJA I MAI SIKOROWSKICH:

W programie piosenki Andrzeja Sikorowskiego, wokalisty, wieloletniego lidera Grupy pod Budą i autora większości jej utworów, tym razem w duecie z córką artysty, Mają Sikorowską, przy wsparciu jednego z najlepszych polskich gitarzystów Jacka Królika oraz Gertrudy Szymańskiej i Tomasza Kupca. Artysta przeprowadza widzów przez świat swoich największych przebojów napisanych dla grupy Pod Budą, czy śpiewanych poza nią oraz pochodzących z trzech wspólnie nagranych z Mają płyt (Kraków, Saloniki, Sprawa rodzinna, Okno na Planty).

BILETY>>