MUZYKA NASZYCH CZASÓW “COMFORT ZONE”

proMODERN sekstet wokalny muzyki współczesnej
Marta Czarkowska
sopran
Ewa Puchalska mezzosopran
Ewelina Rzezińska mezzosopran
Aleksander Rewiński tenor
Krzysztof Chalimoniuk baryton
Piotr Pieron bas

Rafał Ryterski – intermedium
Krzysztof Penderecki  – „Ecloga VIII”
Rafał Ryterski – intermedium
Piotr Tabakiernik  – „apoptōsis”
Rafał Ryterski – intermedium
Jagoda Szmytka –„sky-me, type-me”
Aleksander Kościów  – Tnyganekuinlu: Nuqaimea kuame – Honliahkereamma
Rafał Ryterski – intermedium
Witold Lutosławski – „Lord Tennyson Song”

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca”

Bilety do nabycia na www.bilety24.pl
oraz w kasie biletowej FP

Pasja, perfekcja, kreatywność… to cechy, którymi można opisać solistów, którzy tworzą sekstet wokalny proMODERN. Zespół powstał w 2012. Od tego czasu wystąpił na wielu polskich i międzynarodowych festiwalach, na estradach większości polskich filharmonii. Zdobył cztery nagrody Fryderyk, bije rekordy odsłuchań na Spotify. W 2018 otrzymał nominację do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej w kategorii „Odkrycie roku”. proMODERN specjalizuje się w interpretacji utworów muzyki współczesnej i podczas koncertu 15 listopada przedstawi materiał z najnowszego albumu „Comfort zone”. To arcyciekawe, awangardowe kompozycje autorstwa Pendereckiego, Szmytki, Blecharza, Lutosławskiego, przeplatane niezwykłymi, stworzonymi do tego projektu elektronicznymi interludiami Rafała Ryterskiego.