WALENTYNKI W FILHARMONII

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Sławomir Chrzanowski dyrygent
Iwona Socha sopran
Adam Zdunikowski tenor

 

miłosne duety z oper Mozarta, Verdiego, Bizeta, Donizettiego, Pucciniego

 

Bilety do nabycia na www.bilety24.pl
oraz w kasie biletowej FP. 

 

KONCERT Z NIANIĄ 
Na czas trwania koncertu będzie można zostawić dzieci (od 3 do 7 roku życia) pod opieką wykwalifikowanych animatorów z UKW.
Prosimy o zgłoszenia najpóźniej jeden dzień przed koncertem. Bilety dla dzieci w cenie 1 zł będą do odbioru w kasie biletowej FP.

 

Walentynki, mimo wielu protestów wobec „amerykanizmów”, rozgościły się w kraju nad Wisłą, ale na dobre dopiero w latach 90.XX w., ciesząc swym przesłaniem i młode, i starsze pokolenia. Na Święto Wszystkich Zakochanych oferujemy atrakcyjny koncert, z „sercowym” repertuarem i  udziałem wielkich osobowości polskiej estrady i sceny operowej.

Wyjątkowy duet utworzą: sopranistka Iwona Socha, solistka Opery Krakowskiej, jest finalistką i zwyciężczynią krajowych oraz międzynarodowych konkursów.  W 2013 zdobyła prestiżowy laur Najlepszej Śpiewaczki Operowej w ramach ogólnopolskiej Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury. W 2016 otrzymała Nagrodę Wydawców Katolickich Feniks za płytę z Missa Pastorita Józefa Zeidlera (wraz z Sinfonią Iuventus pod dyrekcją Pawła Przytockiego). Artystka współpracuje z wiodącymi filharmoniami, ośrodkami operowymi i operetkowymi w kraju i za granicą. Więcej: https://www.opera.krakow.pl/pl/biogramy-artystow/iwona-socha,

Adam Zdunikowski,  bardzo ceniony tenor, studiował u Romana Węgrzyna w warszawskiej Akademii Muzycznej, jest laureatem wielu konkursów. Regularnie współpracuje z zagranicznymi i polskimi teatrami operowymi, również z bydgoską Operą Nova. W swym dossier artystycznym posiada blisko 70 partii operowych, a także bogaty repertuar oratoryjno-kantatowy, m.in. wykonał wszystkie dzieła oratoryjne Pendereckiego pod batutą kompozytora. Ponadto wykłada w  Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Więcej: https://teatrwielki.pl/ludzie/adam-zdunikowski/

Orkiestrę i solistów poprowadzi mistrzowska batuta Sławomira Chrzanowskiego. W 1990 objął stanowisko dyrektora naczelnego i artystycznego Filharmonii Zabrzańskiej. Ze swoją orkiestrą występował wiele razy za granicą, np. w Rosji, Niemczech, Czechach, Słowacji czy Japonii. Dyrygował ponad 60 orkiestrami na świecie, w tym większością polskich zespołów filharmonicznych i kameralnych, z którymi nadal prowadzi stałą współpracę, regularnie występuje z orkiestrami czeskimi.

Więcej: http://www.filharmonia.zabrze.pl/page.php?id=content/dyrektor

 

Adam Zdunikowski

Iwona Socha fot. Ewa Miketa