WALENTYNKI W FILHARMONII

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
AFFABRE CONCINUI
Bernard
Chmielarz dyrygent
Przemysław Draheim prowadzenie

 

 W programie największe przeboje z repertuaru Nat King Cole’a m.in.:
„When I fall in Love”, „Mona Lisa”, „Unforgettable”, „I Could Have Danced All Night”, „Stardust”

 

Bilety normalne: 80 zł, 70 zł
Bilety ulgowe: 60 zł, 50 zł

Bilety do nabycia na www.bilety24.pl
oraz w kasie biletowej FP

W takim miłym dniu nie może zabraknąć piosenek od serca. W koncercie powrócą hity Nat King Cole’a – amerykańskiego pianisty jazzowego i piosenkarza, który przeszedł do historii przede wszystkim jako wokalista śpiewający muzykę „łatwą i przyjemną”. Wylansował wiele niezapomnianych utworów.

Za pulpitem dyrygenckim stanie uznany i doświadczony mistrz batuty Bernard Chmielarz, także aranżer, kompozytor i kontrabasista. W swoim dorobku artystycznym ma nagranych kilkanaście płyt, dziesiątki kompozycji i setki aranżacji. W 1999 rozpoczął współpracę z pianistą Waldemarem Malickim i reżyserem Jackiem Kęcikiem, obecnie zaś szerszej publiczności znany jest głównie z widowisk muzycznych Filharmonii Dowcipu.
Więcej>>

AFFABRE (CONCINUI) – The Polish Chamber Singers – zespół śpiewający a cappella, został założony w 1983 w Poznaniu. W jego składzie są wychowankowie dwóch znanych poznańskich chórów chłopięco-męskich S. Stuligrosza i J. Kurczewskiego. Grupa zaśpiewała dotąd w ponad 1200 koncertów w największych ośrodkach kulturalnych kraju i za granicą. W repertuarze ma ponad 300 utworów, począwszy od muzyki renesansu po muzykę współczesną, kolędy polskie i różnych narodów oraz żarty muzyczne i utwory orkiestrowe ze znakomitą imitacją instrumentów muzycznych oraz przeboje rozrywkowe XX w. Świetnie zaaranżowane wiernie oddają klimat oryginalnych wykonań z lat 50., 60., 70. i entuzjastycznie przyjmowane są przez publiczność.
Więcej>>