WHITNEY HOUSTON SYMFONICZNIE

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Adam Banaszak
dyrygent
Hania Stach
wokal
Jagoda Stach wokal
Ola Bieńkowska wokal
Paulina Brzozowska wokal
Jakub Kujawa gitary
Tomek Zieliński  bas
Waldemar Franczyk perkusja
Jacek Piskorz pianista, aranżer

 

słynne piosenki z repertuaru W. Houston, m.in.:
DIDN’T WE ALMOST HAVE IT ALL, SAVING ALL MY LOVE FOR YOU, SO EMOTIONAL, RUN TO YOU, I WILL ALWAYS LOVE YOU

 

Bilety do nabycia na www.bilety24.pl
oraz w kasie biletowej FP

Whitney Elizabeth Houston urodziła się w bardzo muzykalnej rodzinie, która pozwoliła jej na rozwinięcie swego talentu. Od najmłodszych lat miała też niebywałe szczęście bywać wśród największych wokalistek: „Przebywanie wśród ludzi takich jak: Aretha Franklin, Gladys Knight, Dionne Warwick i Roberta Flack, wszystkich znakomitych piosenkarek, nauczyło mnie słuchać i obserwować. Miało to wielki wpływ na mnie jako piosenkarkę, muzyka. To było dla mnie coś tak naturalnego, że kiedy zaczęłam śpiewać, było to prawie tak proste jak mówienie”.

11 lutego 2012 świat obiegła tragiczna wiadomość – jedna z największych gwiazd muzyki pop, aktorka, producentka Whitney Houston zmarła w wieku zaledwie 48 lat. Podczas ponad 25-letniej kariery jej albumy i single rozeszły się w nakładzie przekraczającym 170 milionów egzemplarzy. Za swoją twórczość zdobyła ok. 400 nagród, m.in. sześć statuetek Grammy oraz dwie Emmy.

W 2013 Hania Stach wraz z Jackiem Piskorzem – pianistą i aranżerem, znanym z programów telewizyjnych, na co dzień współpracującym z orkiestrami i artystami w kraju i za granicą – stworzyła projekt „Whitney Houston symfonicznie”/ „W hołdzie Whitney Houston”, w którym z powodzeniem wykonuje największe przeboje piosenkarki, w tym ponadczasowe hity z filmu „Bodyguard” nominowanie do Oscara 1993.  Artystce na scenie towarzyszy prócz orkiestry symfonicznej skład cenionych instrumentalistów.

Hania Stach szerszej publiczności po raz pierwszy zaprezentowała się podczas finałów II edycji programu Idol, nieco wcześniej zdobyła pierwsze miejsce w popularnym programie telewizyjnym Szansa na Sukces.Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, ze specjalizacją – wokal (klasa Anny Serafińskiej). Muzyczne szlify zdobywała również pod okiem Elżbiety Zapendowskiej. Wydała dwie płyty solowe: „Hania Stach” oraz „Moda”. Brała udział w programach, festiwalach oraz licznych projektach muzycznych. Współpracowała z The Walt Disney Company.
więcej>>

Adam Banaszak należy do grona najaktywniejszych polskich dyrygentów młodego pokolenia. Ukończył poznańską Akademię Muzyczną w klasie dyrygentury symfoniczno-operowej prof. Marcina Sompolińskiego. Od 2006 do 2010 był stypendystą Funduszu Talenty, w 2011 uzyskał Stypendium Artystyczne Miasta Poznania, w 2016 został laureatem Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska, w 2018 Richard- Wagner- Stipendienstiftung w ramach Bayreuther Festspiele. Szczególny akcent kładzie na swoją działalność w dziedzinie dyrygentury operowej, konsekwentnie opierając  karierę na tej dyscyplinie.
Więcej>>

 

 

Hania Stach Fot J. Lenart (2)