Z letnim powiewem – koncert familijny

Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis
Bernard Chmielarz  dyrygent
Hanna Okońska sopran
Łukasz Ratajczak  tenor

 

J. Strauss –  Polka Unter Donner und Blitz
E. Kálmán – Czardasz Sylwii z operetki „Księżniczka czardasza”
E. KálmánAria Graj cyganie z operetki „Hrabina Marica”
J. BrahmsTaniec węgierski nr 5
N. DostalAria Dziewczęta z Barcelony z operetki „Clivia”
V. Di ChiaraPieśń neapolitańska La Spagnola
J. Strauss –  Polka Tritsch-Tratsch
E. Kálmán –  Aria Ach, jedź do Varasdin z operetki „Hrabina Marica”
J. Strauss – Walc cesarski
F. Loewe
– Przetańczyć całą noc z musicalu „My Fair Lady”
W. Kazanecki – Walc z filmu „Noce i dnie”
L. Dalla Pieśń Caruso
A. L. Webber – Think of Me z musicalu „Upiór w operze”
W. Kilar – Polonez z filmu Pan Tadeusz”
L. Bernstein – Tonight
z musicalu „West Side Story”

 

Bilety do nabycia na www.bilety24.pl
oraz w kasie biletowej FP

Niemiernie sympatyczny kameralny koncert z silnym bydgoskim akcentem, który osłodzi nieco niechybny koniec wakacji, wypełnią same popularne i powszechnie lubiane utwory i to w znakomitym wykonaniu, czyli Capelli Bydgostiensis wraz solistami śpiewakami młodszego pokolenia, związanymi z naszym miastem. Sopranistka Hanna Okońska-Ratajczak, urodzona w Poznaniu, wykształcona w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (w klasie śpiewu Małgorzaty Greli) jest laureatką wielu konkursów wokalnych w kraju i za granicą, np. nagrody Stowarzyszenia ARIA w XVII Konkursie im. Ady Sari w Nowym Sączu w 2017, w 2015 została laureatką Grand Prix, nagrody głównej oraz nagrody specjalnej w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Talsi (Łotwa), II miejsca oraz nagrody specjalnej w IV Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. G. Perottiego w Ueckermünde (Niemcy). Ukończyła studia w 2017, obecnie jest solistką Teatru Wielkiego w Łodzi. Stale rozwija karierę sceniczną, występując na deskach Opery Nova w Bydgoszczy, a także współpracując z Filharmonią Pomorską, Filharmonią Bałtycką oraz Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej.

Więcej: http://hannaokonska.com/omnie

 

 

Tenor Łukasz Ratajczak jest absolwentem studiów I stopnia Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi oraz studiów II stopnia Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (klasa Janusza Ratajczaka). Już na studiach dał się poznać na scenach i estradach koncertowych w kraju i za granicą – występował w Niemczech, Austrii i Kazachstanie. W swojej działalności artystycznej śpiewał solowe partie zarówno operowe, operetkowe, jak i oratoryjne. Ważnymi osiągnięciami artysty są nagrody, jak np.: za wykonanie pieśni Zueignung R. Straussa w konkursie w Mławie (2014) czy nagroda orkiestry w I Turnieju Tenorów (Słupsk, 2016). Jako solista współpracuje z Operą Krakowską, Operą Bałtycką w Gdańsku oraz Teatrem Muzycznym w Lublinie. Od 2016 jest nauczycielem śpiewu w Szkole Muzycznej w Inowrocławiu.

Więcej: http://www.lukasz-ratajczak.pl/pl/biografia

 

Za pulpitem dyrygenckim stanie uznany i doświadczony mistrz batuty Bernard Chmielarz, także aranżer, kompozytor i kontrabasista. W swoim dorobku artystycznym ma nagranych kilkanaście płyt, dziesiątki kompozycji i setki aranżacji. W 1999 rozpoczął współpracę z pianistą Waldemarem Malickim i reżyserem Jackiem Kęcikiem, obecnie zaś szerszej publiczności znany jest głównie z widowisk muzycznych Filharmonii Dowcipu.

Więcej: http://filharmoniadowcipu.pl/