ZEGARMISTRZ ŚWIATŁA

Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis
Waldemar Kośmieja kierownictwo artystyczne
Tadeusz Woźniak  wokal, gitary, gospodarz wieczoru
Jolanta Majchrzak-Woźniak wokal, instrumenty klawiszowe
Piotr Wożniak wokal, gitary
Mariusz Jagoda skrzypce

 

największe przeboje Tadeusza Woźniaka

 

Przed i po koncercie zapraszamy do obejrzenia w foyer bocznym Filharmonii wystawy fotografii
pt. Życie w ruinach.  „Aleppo 2019 – Warszawa 1944”
Wystawa Caritas Polska

 

Bilety do nabycia na www.bilety24.pl
oraz w kasie biletowej FP

Legendarny wokalista i instrumentalista, autor kultowych już przebojów. Kiedyś hippisi uważali go za swojego barda, wyglądał bowiem i brzmiał trochę jak polski Dylan albo Donovan. Potem cała Polska dyskutowała o jego przeboju Zegarmistrz światła z tekstem Bogdana Chorążuka. W 1972 zdobył nim Grand Prix na festiwalu opolskim. Enigmatyczną piosenkę o śmierci pokochała publiczność w przeciwieństwie do krytyków i zawodowych twórców tekstów. „Fani jednak właśnie takiego Woźniaka chcieli słuchać”. Dorobek Tadeusza Woźniaka, wokalisty, gitarzysty i kompozytora, to dzisiaj nie tylko poetyckie piosenki, z których wiele posiada status przebojów, lecz także muzyka do licznych spektakli teatralnych, filmów, i teatru telewizji. Artysta jest obecny na scenie od 51 lat i postanowił uczcić swój jubileusz wyjątkowym koncertem w oprawie symfonicznej.

Podczas koncertu, z towarzyszeniem rodzinnego zespołu, wykona utwory do tekstów m. in.: Bogdana Chorążuka, Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty, Zbigniewa Herberta, Ernesta Brylla, Bogdana Loebla, Leszka Aleksandra Moczulskiego i wielu innych poetów. Usłyszeć będzie można piosenki popularne (jak Hej, Hanno czy Smak i zapach pomarańczy) i te mniej znane, lecz ważne w repertuarze artysty, np. Przesłanie, Co jutro będzie.

Tadeusz Woźniak – urodzony w 1947 muzyk, kompozytor i instrumentalista. Odznaczony krzyżem zasługi za osiągnięcia artystyczne oraz medalem zasłużony kulturze Gloria Artis, nagrodzony przez Prezydenta RP nagrodą „Piękniejsza Polska” za działalność społeczną.

Niektóre z ważnych i znanych utworów z jego repertuaru to, wspomniany wcześniej Zegarmistrz światła, Smak i zapach pomarańczy, Dni niczyje, Hej Hanno (do słów Agnieszki Osieckiej), Mam ledwie bliznę (do słów Jaromira Nohavicy), Przesłanie (do słów Zbigniewa Herberta), Ballada dla Potęgowej (Edward Stachura) oraz muzyka do wielu filmów, w tym m. in. do ekranizacji Pana Tadeusza (niemy film z 1928).

Jolanta Majchrzak-Woźniak – pianistka (Absolwentka Wyższej Szkoły Muzycznej w Łodzi), piosenkarka. Urodzona w 1953 w Łodzi. Współpracowała z wieloma polskimi teatrami.

Od 1989 ściśle współpracuje z Tadeuszem Woźniakiem, uczestnicząc w jego projektach teatralnych i filmowych, sesjach nagraniowych, koncertach, programach telewizyjnych itp., m.in. w utworze Zegarmistrz światła z 1991 wykonała (wspólnie z Grażyną Łobaszewską) słynną partię chóru.

Piotr Woźniak – gitarzysta, kompozytor, aranżer, producent i charyzmatyczny wokalista, regularnie występujący zarówno na kameralnych, klubowych koncertach, jak i na dużych, plenerowych festiwalach. Stale współpracuje z grupą Tadeusza Woźniaka.

Mariusz Jagoda – skrzypek (muzyka klasyczna, kameralna i rozrywkowa).

Solista i muzyk orkiestrowy w wielu nagraniach płytowych, filmowych, telewizyjnych oraz podczas występów na żywo. Współpracował z wieloma orkiestrami w Polsce i na świecie. Stale współpracuje z grupą Tadeusza Woźniaka.