TAJEMNICE HARFY (25.03.2019)

image_print

W poniedziałek 25 marca 2019 roku o godz. 16:00 w sali kameralnej Filharmonii Pomorskiej odbyło się spotkanie Klubu Melomana.

Część koncertowo-edukacyjną poprzedziła rozmowa Cezarego Nelkowskiego, zastępcy dyrektora FP z posłem Tomaszem Latosem. Panowie przekazali informacje dotyczące postępów w realizacji projektu „Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy”, który współfinansowany jest ze środków unijnych za pośrednictwem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Cieszymy się, że delegatami politycznymi reprezentującymi Bydgoszcz są również melomani Filharmonii Pomorskiej.

            Następnie rozpoczął się koncert o charakterze edukacyjnym, który poświęcony był najstarszemu instrumentowi świata – harfie.  Mariola Salaber – harfistka OSFP wraz ze swoimi uczniami z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Inowrocławiu (Zuzanna Matyszewska, Paulina Bętkowska, Agata Nowak, Jakub Płuciennik, Amielia Jakubaszek, Natalia Piasecka) oraz Kamilą Stanek i Łukaszem Michalskim, zaprezentowali niezwykle atrakcyjny program, na który składały się dzieła kompozytorów różnych epok.

            Melomani mieli okazję poznać różne odmiany harfy, technikę gry, sposoby artykulacji, strojenia i możliwości interpretacyjnych instrumentu. Zaprezentowane również zostały najnowsze harfy FP zakupione dzięki środkom unijnym, w tym piękna złota harfa.