image_pdfimage_print

Audycja muzyczna on-line

Wychodząc naprzeciw placówkom oświatowym: przedszkolom i szkołom, które nie mogą korzystać z muzycznej oferty edukacyjnej bydgoskiej Filharmonii, przedstawiamy nową inicjatywę – TRANSMISJĘ ONLINE audycji muzycznej z sali kameralnej FP. Audycja skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym i klas I-III Szkoły Podstawowej. Poprzez uczestniczenie w audycji online w szkolnych klasach – może stanowić uzupełnienie i wzbogacenie szkolnej edukacji muzycznej.

W sezonie 2018/2019 proponujemy transmisję następujących audycji:

Listopad 21.11.2018 r. godz. 10.15 pt. "Tremolo czy Frullato, Sforzato czy Marcato"

Transmisja audycji online pt. „Tremolo czy Frullato, Sforzato czy Marcato”

 

Gitarowe tremolo czy fletowe frullato, wyróżniające sforzato, czy sprawiedliwe marcato?  Do czasu wspólnego spotkania, znaczenia tych artykulacyjnych określeń są dla większości z nas molto misterioso.  Wszystko stanie się zrozumiałe dzięki prezentacji, oczywiście dzięki nauce poprzez zabawę i zapamiętane na kolejne koncerty, a nawet  sezony. Zdawać by się mogło, iż  będzie to trudne zagadnienie w drżenie wprowadzające nasze umysły, że trząść można się zacząć na samą o nim myśl. Odwiedzając Filharmonię przekonacie się, że nie będzie nas to kosztowało appena.

OGLĄDAJ TUTAJ

 

Marzec 20.03.2019 r. godz. 10.15 pt. "Perkusyjna zastawa"
 

Transmisja audycji online pt. „Perkusyjna zastawa”

 

Można przygotować wyszukane dania, jednak źle podane, nie będą zachwycały. Do tego potrzebna jest piękna oprawa. Z najliczniejszej grupy instrumentów, grupy perkusyjnej, skompletować można nawet złotą zastawę. O zadaniach tej grupy, o roli kotłów, talerzy, pałek, ale też trójkąta w utworze muzycznym, porozmawiamy podczas tego koncertu. Pojawią się instrumenty praktyczne, a nietypowe, zabawne i zadziwiające. Nasze ciała staną się instrumentami perkusyjnymi. Stukniemy, pukniemy, zachwycająco zagramy.

OGLĄDAJ TUTAJ

 

 

Rekomendowana konfiguracja komputera do poprawnego odbioru transmisji audycji: komputer PC łącze internetowe: 4 Mbps procesor: dwurdzeniowy 1,8GHz pamięć RAM: 2GB karta graficzna: RAM 512MB system operacyjny: Windows XP, Windows Vista lub Windows 7 przeglądarka internetowa: Internet Explorer, Mozilla Firefox aktualne oprogramowanie Adobe Flash pobierz

Zapraszamy przed monitory do udziału w koncertach edukacyjnych dla dzieci transmitowanych na żywo z sali kameralnej Filharmonii Pomorskiej. Jednocześnie zwracamy uwagę na fakt, że najważniejszy i najefektywniejszy jest kontakt z żywą muzyką prezentowaną na wysokim poziomie w odpowiedniej przestrzeni i akustyce. Dlatego polecamy audycje muzyczne oraz koncerty rodzinne i symfoniczne organizowane w bydgoskiej Filharmonii.