Projekt „Od brzuszka do uszka maluszka” został dofinansowany ze środków programu Edukacja + MKiDN

image_pdfimage_print

Nowy projekt Filharmonii Pomorskiej „Od brzuszka do uszka maluszka” przedstawiono podczas 4 th Conference of the European Network of Music Educators and Researchers of Young Children Meryc 2009…

W 2010 Filharmonia Pomorska otrzymała dotację z programu MKiDN „Edukacja+” na realizację nowatorskiego projektu koncertów dla niemowląt, małych dzieci i kobiet w ciąży „Od brzuszka do uszka maluszka”. Projekt realizowany jest we współpracy z Katedrą Psychologii Muzyki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. W ramach dotacji m.in. powstała strona internetowa Filharmonia Dzieciom obejmująca projekt „Od brzuszka do uszka maluszka” oraz w przygotowaniu książeczka zawierająca płytę CD, będąca wynikiem obserwacji reakcji niemowląt na prezentowany repertuar podczas cyklu koncertów „Od brzuszka do uszka maluszka”.

 

Nowy projekt Filharmonii Pomorskiej „Od brzuszka do uszka maluszka” przedstawiono podczas 4 th Conference of the European Network of Music Educators and Researchers of Young Children Meryc 2009 w Bolonii, na XIX Międzynarodowym Sympozjum im. Zoltana Kodaly`a w Katowicach w 2009 r. oraz na Ogólnopolskiej Giełdzie Programów Edukacji Kulturalnej w Warszawie w 2009 r.