MECENAS FILHARMONII POMORSKIEJ

 Enea mecenasem Filharmonii Pomorskiej

 

 

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy dołączyła do instytucji kultury wspieranych przez  Eneę. Mecenat zainauguruje symbolicznie koncert „Błękitna rapsodia” pod batutą Jerzego Maksymiuka. Wydarzenie odbędzie się w piątek, w dniu ogłoszenia współpracy.

Enea konsekwentnie angażuje się w rozwój kultury na terenie swojej działalności. Bydgoszcz to kolejne miasto, po Poznaniu, Szczecinie i Zielonej Górze, w którym spółka objęła swym mecenatem ważną placówkę kulturalną.

Od lat wspieramy polską kulturę na najwyższym poziomie, w szczególności na terenie związanym z działalnością biznesową Enei. Filharmonia Pomorska, w której występują najwyższej klasy muzycy, to dla mieszkańców Bydgoszczy i regionu gwarancja wielu niezapomnianych koncertowych emocji. Chcemy wspólnie z nimi uczestniczyć i wspierać te wydarzenia – powiedział Sławomir Krenczyk, dyrektor Departamentu Public Relations i Komunikacji w Enei.

Filharmonia Pomorska zaliczana jest dziś do czołowych instytucji muzycznych kraju. Działalność artystyczna Filharmonii Pomorskiej to koncerty symfoniczne, kameralne oraz liczne recitale najwybitniejszych wirtuozów z całego świata. Zespoły artystyczne Filharmonii Pomorskiej mają na swym koncie liczne nagrania płytowe. Od 1958 r. prowadzona jest również szeroka działalność edukacyjna wśród dzieci i młodzieży. W ciągu każdego roku organizowanych jest około tysiąc audycji i koncertów umuzykalniających dla prawie 300 tys. młodych słuchaczy.

Cieszę się niezwykle z nawiązania współpracy z bardzo poważnym graczem na rynku energetyki, jakim jest Enea. Współdziałanie kultury i gospodarki, ze wszech miar godne naśladowania, daje wymierne profity obu stronom. Sztuką jest dobrze prosperujący biznes, ale i dobrym biznesem może być sztuka – powiedział Maciej Puto, dyrektor Filharmonii Pomorskiej.  – Filharmonię Pomorską i firmę Enea połączyła nie tylko idea społecznie odpowiedzialnego biznesu, ale i chęć bezpośredniego wpływu na rozwój cywilizacyjny, którego kultura jest przecież podstawowym elementem – dodał Maciej Puto.  

Mecenat Enei symbolicznie zainauguruje w piątek, 9 marca o godz. 19.00 koncert, podczas którego bydgoskich symfoników w niezwykle atrakcyjnym repertuarze poprowadzi maestro Jerzy Maksymiuk.

Filharmonia Pomorska dołączyła do grona wielu szacownych instytucji wspieranych przez Eneę. Enea trzeci rok z rzędu jest mecenasem Teatru Wielkiego w Poznaniu, wspiera także Filharmonię w Zielonej Górze. Enea jest także partnerem wydarzeń festiwalowych: Enea Spring Break i Enter Enea Festival. Wspierała również piętnastą edycję Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego.