image_pdfimage_print

Fundusze unijne


Projekt Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w ramach VIII Osi Priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Działanie 8.1 Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy

Nr projektu: POIS.08.01.00-00-0020/17
Nr umowy o dofinansowanie: POIS.08.01.00-00-0020/17-00
Beneficjent: Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy
Andrzeja Szwalbego 6
85-080 Bydgoszcz
tel. +48 52 321 09 20
fax. +48 52 321 07 52

Przedmiotem projektu

Przedmiotem projektu jest zakup wyposażenia niezbędnego do realizacji oferty kulturalno-edukacyjnej Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. Projekt stanowi kontynuację dotychczasowych działań służących poprawie infrastruktury i oferty Filharmonii Pomorskiej.

Zakres projektu obejmuje zakup:

* Instrumentów muzycznych wraz z akcesoriami,
* Wyposażenia i sprzętu nagłośnieniowego,
* Wyposażenia i sprzętu oświetleniowego,
* Wyposażenia i sprzętu prezentacyjnego,
* Wyposażenia i sprzętu fotograficznego oraz nagraniowego,
* Sprzętu, wyposażenia komputerowego oraz oprogramowania,
* Wyposażenia dla osób niepełnosprawnych.

Cele projektu

Celem głównym projektu jest podniesienie poziomu regionalnej infrastruktury kultury, a tym samym zwiększenie udziału społeczeństwa w kulturze, w tym osób niepełnosprawnych i wykluczonych, przez optymalizację możliwości funkcjonalnych Filharmonii Pomorskiej w zakresie realizacji szerszych programów kulturowych i edukacyjnych.

Cele szczegółowe:

* stworzenie warunków do realizacji szerszych programów kulturalnych i edukacyjnych przez uzupełnienie sprzętu i wyposażenia,
* uzupełnienie sprzętu i wyposażenia umożliwiającego podniesienie atrakcyjności i jakości prezentacji oferty kulturalnej,
* zwiększenie liczby wydarzeń kulturalnych przy udziale światowej sławy wykonawców przez zapewnienie warunków technicznych oraz artystycznych spełniających standardy europejskie,
* umożliwienie udziału osób z niepełnosprawnościami w ofercie kulturalnej i edukacyjnej przez wyposażenie instytucji w odpowiedni sprzęt i urządzenia,
* pozyskanie nowych odbiorców,
* zwiększenie dostępu do kultury.

Całkowita wartość projektu: 15 352 650,90 PLN

Kwota dofinansowania: 10 611 890,78 PLN 

 

Kwota dofinansowania z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego: 4 740 760,12 PLN

Informacja: „Istnieje mechanizm informujący o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych, umożliwiający zgłaszanie wszelkich nieprawidłowości dotyczących projektów finansowanych ze środków pochodzących z Programu Infrastruktura i Środowisko i przekazanie informacji, przez specjalny adres e-mail: nadużycia.POIS@mr.gov.pl lub elektroniczny system zgłoszeń za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej pod linkiem: http://www.pois.gov.pl/strony/zglaszanie-nieprawidlowosci/”.

Planowane efekty:

Wdrożenie projektu umożliwi osiągnięcie zamierzeń instytucji w postaci udoskonalenia i rozwijania oferty kulturalnej o nowe, dotychczas nieprezentowane formy działalności, wydarzenia przyciągające liczną publiczność z różnych grup wiekowych i o różnych preferencjach muzycznych.

 


Realizacja projektu


PODSUMOWANIE PROJEKTU

Projekt pn. Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w ramach VIII Osi Prior ... ( czytaj więcej )

ZDJĘCIA NA PODSUMOWANIE

4 czerwca 2020 na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zostały wykonane zdjęcia instrumentów zakupionych przez Filharmonię Pomorską w ramach projektu: Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderews ... ( czytaj więcej )

Ostatnia konferencja prasowa

17 grudnia 2019 w foyer Filharmonii Pomorskiej odbyła się ostatnia konferencja prasowa, której celem było podzielenie się informacjami o realizacji projektu pn. „Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w ... ( czytaj więcej )

Kolejne instrumenty zawitały do Filharmonii

12 grudnia 2019, ku uciesze grupy waltornistów OSFP, dokonano odbioru dwóch waltorni podwójnych B/F oraz czar do tych instrumentów, zakupionych w ramach Projektu pn. „Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewski ... ( czytaj więcej )

Zestawy komputerowe dla działu promocji

12 grudnia 2019 Dział promocji FP otrzymał zestawy komputerowe z oprogramowaniem zakupione w ramach Projektu pn. „Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, realizowanego w ramach Programu Ope ... ( czytaj więcej )

Nowy ekran wielkoformatowy i projektor

12 grudnia 2019 dokonano odbioru ekranu wielkoformatowego i projektora z akcesoriami zakupionego w ramach Projektu pn. „Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, realizowanego w ramach Progra ... ( czytaj więcej )

Dostawa sprzętu video

12 grudnia 2019 z dostawy sprzętu zakupionego w ramach Projektu pn. „Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-20 ... ( czytaj więcej )

Instalacja systemu weryfikacji frekwencji

Od 3 grudnia 2019 możemy oszacować liczbę przybywających do nas melomanów, gdyż zainstalowany został system weryfikacji frekwencji, zakupiony w ramach Projektu pn. Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego ... ( czytaj więcej )

Oświetlenie efektowe

2 grudnia 2019 przed gmachem Filharmonii Pomorskie zaparkował samochód ciężarowy zapakowany po brzegi sprzętem oświetleniowym, zakupionym w ramach Projektu pn. Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w B ... ( czytaj więcej )

Tańce… flamenco, ludowe i baletowe

Tańce… flamenco, ludowe i baletowe będą urozmaicać koncerty organizowane przez Filharmonię, a tancerze bezpiecznie będą poruszać się po estradzie, gdyż wyłożona na niej będzie profesjonalna mata do tańca. Dostawa od firmy Dance Theatre Technology w G ... ( czytaj więcej )

Szpinet francuski

Filharmonii Pomorskiej wciąż przybywa nowych instrumentów zakupionych w ramach Projektu pn. Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktu ... ( czytaj więcej )

Przybyło nagłośnienie

W poniedziałek 18 listopada 2019 r. do Filharmonii Pomorskiej dostarczono zakupione nagłośnienie, które jest efektem postępowania przetargowego pn. Zakupu nagłośnienia oraz systemu wspomagania słuchu w ramach Projektu pn. Zakup sprzętu i wyposażenia ... ( czytaj więcej )

Dostawa klawesynów

14 października 2019 roku do Filharmonii dojechały dwa piękne klawesyny flamandzkie. Dostawa od firmy ADA MUSIC Kręcichwost sp. j. , jest wynikiem realizacji projektu pn. Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Padere ... ( czytaj więcej )

Dostawa waltornii

10 października odebraliśmy waltornię podwójną B/f wysokie – 1 szt. Dostawa, którą zrealizowała bydgoska firma ZM Concept Zbigniew Zygmunt, jest wynikiem przeprowadzonego postępowania przetargowego na zakup instrumentów muzycznych dla Filharmonii Pom ... ( czytaj więcej )

Transporter do fortepianów

13 września do Filharmonii Pomorskiej dostarczony został transporter do fortepianów zakupiony w ramach projektu pn. „Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, realizowanego w ramach Programu ... ( czytaj więcej )

Kolejne wydarzenie informacyjne za nami

W dniu 10 września 2019 w foyer odbyło się kolejne spotkanie z przedstawicielami bydgoskich mediów i środowiskiem muzyków, którego celem było poinformowanie o postępach realizacji projektu pn. „Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej i ... ( czytaj więcej )

Schodołaz

Do Filharmonii docierają kolejne sprzęty zakupione w ramach projektu „Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2 ... ( czytaj więcej )

Ogromna dostawa wyposażenia

Dzisiaj (12 sierpnia) pod drzwiami Filharmonii zaparkowały dwa tiry wypełnione po brzegi wyposażeniem estradowym zakupionym w ramach projektu: „Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, reali ... ( czytaj więcej )

Waltornia

19 lipca 2019 otrzymaliśmy waltornię, która nie tylko pięknie wygląda ale przede wszystkim przepięknie brzmi. Już wkrótce będziemy mogli się zachwycić jej dźwiękami w sali koncertowej FP. Dostawa  jest wynikiem przeprowadzonego postępowania przetarg ... ( czytaj więcej )

Zestaw akcesoriów do obojów

17 lipca 2019 odebraliśmy zestaw akcesoriów do obojów: maszynki do skrobania stroików, fasoniarki, heblarki do heblowania płytek oraz podwójny przedhebel. Zakup był możliwy dzięki środkom pozyskanym w ramach projektu pn. „Zakup sprzętu i wyposażenia ... ( czytaj więcej )

Dziecięca radość… – czyli nowy aparat

Dział promocji cieszy się dziecięcą radością, bo dzisiaj dostarczono nowy aparat cyfrowy, który posłuży już od sierpniowych koncertów, do zachowania na pięknych fotografiach wspomnień z wydarzeń Filharmonii Pomorskiej. Zakup był możliwy dzięki środko ... ( czytaj więcej )

„Poznajmy się…”

„Poznajmy się…”, to tytuł wydawnictwa edukacyjnego, które Filharmonia Pomorska wydała dzięki środkom pozyskanym w ramach projektu „Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy współfinansowany je ... ( czytaj więcej )

Mobilny zestaw nagłośnienia

28 czerwca 2019 bydgoska firma P.H.U. Elvis Lech Jackowski dostarczyła 3 zestawy mobilnego nagłośnienia, które służyć będą działalności edukacyjnej Filharmonii Pomorskiej. Z pewnością znakomicie sprawdzą się na audycjach wyjazdowych. Mobilne zestawy ... ( czytaj więcej )

Flety

14.06.2019 - Do grona szczęśliwych muzyków OSFP dołączyła grupa fletów. 25 lutego 2019 z firmą Silesia Music Center sp. z o.o. w Kętach została podpisana umowa na dostarczenie fletów poprzecznych, fletu altowego i piccolo. Instrumenty dostarczono 30 ... ( czytaj więcej )

Pianina cyfrowe

14 maja 2019 warszawska firma Grupa Zibi S.A. dostarczyła pianina cyfrowe, które służyć będą działalności edukacyjnej Filharmonii Pomorskiej. Umowa z dostawcą była podpisana 18 kwietnia 2019. Nowe, przenośne instrumenty zostały zakupione w ramach pro ... ( czytaj więcej )

Mikrofony bezprzewodowe

8 maja 2019 przez firmę Konsbud Audio Sp. z o.o. w Warszawie dostarczone zostały mikrofony bezprzewodowe, które Filharmonia nabyła w ramach projektu pn. „Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgosz ... ( czytaj więcej )

Ksylofon

26 kwietnia 2019 - Dzięki środkom pozyskanym w ramach projektu pn. „Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy”, który współfinansowany jest ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Śr ... ( czytaj więcej )

Klarnet Es

12.03.2019 - Klarnet Es dołączył do grona nowych instrumentów Filharmonii Pomorskiej zakupionych w ramach projektu pn. „Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy”, który współfinansowany jest ... ( czytaj więcej )

Oboje i rożki angielskie

Kolejne transporty instrumentów zakupionych w ramach projektu pn. „Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy”, który współfinansowany jest ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Śro ... ( czytaj więcej )

Szczęśliwi klarneciści

Do grona szczęśliwych posiadaczy nowych instrumentów zakupionych w ramach projektu pn. „Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy”, który współfinansowany jest ze środków Programu Operacyjnego ... ( czytaj więcej )

Podest dla chóru i przenośna estrada

8 maja do Filharmonii przyjechało ponad tysiąc kg sprzętu. Po złożeniu wszystkich elementów powstał podest dla chóru oraz przenośna estrada.  Dostawa od firmy Wamat sp. z o.o. w Mielcu jest wynikiem przeprowadzonego postępowania przetargowego nr 8-PN ... ( czytaj więcej )

4 trąbki już u nas

Docierają do Filharmonii Pomorskiej kolejne instrumenty wyłonione w przetargu w ramach projektu pn. „Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy”, który współfinansowany jest ze środków Programu ... ( czytaj więcej )

Wiosna za oknem i w sercach muzyków

Wiosna za oknem i w sercach muzyków – kontrabastów i kontrabasistek, bowiem dzisiaj do Filharmonii Pomorskiej przybyły kolejne instrumenty zakupione w ramach projektu „Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewsk ... ( czytaj więcej )

Instrumenty i wyposażenie perkusyjne

Do Filharmonii Pomorskiej przybyły kolejne instrumenty zakupione w ramach projektu „Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy”, który współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Pro ... ( czytaj więcej )

3 puzony i tuba

Do Filharmonii Pomorskiej przybyły kolejne znakomite instrumenty zakupione w ramach projektu „Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy”, który współfinansowany jest przez Unię Europejską ze ś ... ( czytaj więcej )

Klarnet basowy

Filharmonii Pomorskiej przybył kolejny znakomity instrument zakupiony w ramach projektu „Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy”, który współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środkó ... ( czytaj więcej )

Trąbki

5 marca 2019 została podpisana umowa na zakup trąbek w stroju B (4 sztuki) wyłonionych w przetargu w ramach projektu pn. „Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy”, który współfinansowany jes ... ( czytaj więcej )

Ligatury i ustniki

1 marca 2019 została podpisana umowa na zakup ligatur i ustników do klarnetu A i B wyłonionych w przetargu w ramach projektu pn. „Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy”, który współfinanso ... ( czytaj więcej )

Puzony i tuba

25 lutego 2019 została podpisana umowa na dostawę instrumentów: puzon basowy, puzon tenorowy (mały wlot), puzon tenorowy (duży wlot), tuba C, wyłonionych w przetargu w ramach projektu pn. „Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ig ... ( czytaj więcej )

Klarnety

20 lutego 2019 została podpisana umowa na dostawę instrumentów: Klarnet A i Klarnet B wyłonionych w przetargu w ramach projektu pn. „Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy”, który współfina ... ( czytaj więcej )

Nowe waltornie i akcesoria

15 lutego 2019 została podpisana umowa na dostawę instrumentów i akcesoriów: 2 waltorni podwójnych B/F, waltorni potrójnej F/B/f, waltorni podwójnej B/f wysokie, szpinetu francuskiego, 2 czar do waltorni, wyłonionych w przetargu w ramach projektu ... ( czytaj więcej )

Dwie nowe harfy

20 listopada 2018 w Filharmonii Pomorskiej pojawiły się dwie nowe, piękne harfy zakupione w ramach realizacji projektu pn. „Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy”, który współfinansowany j ... ( czytaj więcej )

Spot promujący Projekt

Spot promujący Projekt "Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy" współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w ramach V ... ( czytaj więcej )

4 fortepiany – 20.09.2018

Filharmonii Pomorskiej przybyły kolejne znakomite instrumenty zakupione w ramach projektu „Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy”, który współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środ ... ( czytaj więcej )

Pianina – 06.09.2018

Filharmonii Pomorskiej zaczynają przybywać kolejne nowe, piękne, a co najważniejsze ocenione najwyżej przez komisje instrumenty muzyczne wyłonione w przetargach w ramach projektu pn. „Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignaceg ... ( czytaj więcej )

Harfa – 5.09.2018

5 września 2018 została podpisana umowa na zakup instrumentów i wyposażenia, wyłonionych w przetargu w ramach projektu pn. „Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy”, który współfinansowany j ... ( czytaj więcej )

Fortepiany i pianina – 29.08.2018

29 sierpnia 2018 została podpisana umowa na zakup instrumentów i wyposażenia, wyłonionych w przetargu w ramach projektu pn. „Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy”, który współfinansowany ... ( czytaj więcej )

2 fortepiany – 26.06.2018

26.06.2018 do Filharmonii Pomorskiej wprost z fabryki fortepianów Steinway&Sons w Hamburgu przybyły dwa fortepiany klasy mistrzowskiej. Zanim trafiły do Bydgoszczy poddane były ocenie jakościowej i wybrane z kilkunastu modeli tej klasy przez ko ... ( czytaj więcej )

Fagoty i Kontrafagot

20.06.2018 została podpisana umowa na zakup instrumentów i wyposażenia, wyłonionych w przetargu w ramach projektu pn. „Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy”, który współfinansowany jest ... ( czytaj więcej )

11 wiolonczel – 19.06.2018

19.06.2018 roku została podpisana pierwsza umowa na zakup instrumentów i wyposażenia, wyłonionych w przetargu w ramach projektu pn. „Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy”, który współfi ... ( czytaj więcej )

Tablice informacyjne

21.05.2018 w gmachu Filharmonii Pomorskiej zostały zawieszone tablice informacyjne o projekcie współfinansowanym z funduszy unijnych pod nazwą „ Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy” ... ( czytaj więcej )