PRZESŁUCHANIA
II skrzypce – tutti 
odbędą się 15 listopada 2017 r. (środa) o godz. 9:00
w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy

___________________________________________________________________________

 

Osoby zainteresowane prosimy o składanie ofert do 8 listopada 2017 r.

w formie pisemnej w sekretariacie Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy ul. A. Szwalbego 6

 

Filharmonia nie zwraca kosztów podróży i nie zapewnia akompaniatorów.

lub na mail: sekretariat@filharmonia.bydgoszcz.pl 

Zastrzega sobie również prawo odwołania lub unieważnienia przesłuchań bez podania przyczyny.

 

PROGRAM PRZESŁUCHAŃ

utwory solowe:   

 A. Mozart – I część z kadencją z wybranego Koncertu skrzypcowego, nr 4 D-dur KV 218 lub nr 5 A-dur KV219

partie orkiestrowe:

zaznaczone fragmenty z następujących kompozycji:

1) W. A. Mozart – Symfonia nr 39 Es-dur KV 543   

2) W. A. Mozart – Symfonia nr 41 C-dur KV 551 Jowiszowa  

3) F. Mendelssohn-Bartholdy – IV Symfonia A-dur op.90 Włoska

4) J. Brahms – I Koncert fortepianowy d-moll op.15 

5) R. Strauss – Don Juan op.20       

6) B. Smetana – The Bartered Bride Overture

7) B. Bartok – Koncert na orkiestrę

 

PRZESŁUCHANIA

flet – muzyk solista

odbędą się 11 grudnia 2017 r. (poniedziałek) o godz. 9:00

___________________________________________________________________________

Osoby zainteresowane prosimy o składanie ofert do 6 grudnia 2017 r.

w formie pisemnej w sekretariacie Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy ul. A. Szwalbego 6

lub na mail: sekretariat@filharmonia.bydgoszcz.pl

Filharmonia nie zwraca kosztów podróży i nie zapewnia akompaniatorów.

Zastrzega sobie również prawo odwołania lub unieważnienia przesłuchań bez podania przyczyny.

 

PROGRAM PRZESŁUCHAŃ

  1. utwory solowe

W.A.Mozart – Koncert G-dur KV 313 I część z kadencją

lub W.A Mozart- Koncert D-dur KV 314  I część z kadencją

  1. partie orkiestrowe *

1)  L. V. Beethoven – Uwertura Leonora nr 3 No.3 op.72 – takty 1-36, 69-82, 328-360

2)  J. Brahms – IV Symfonia op.98, część IV takty 91-105

3)  C. Debussy – Popołudnie fauna (od początku do nr 3)

4)  F. Mendelsshon – Sen nocy letniej  Scherzo takty 338-385

5)  M. Ravel  -,, Daphnis i Chloe: pierwsze cztery takty; dalej od nr 176 do nr 179

6)  C.Saint-Saens  – Karnawał zwierząt – nr 10 Ptaszarnia

MATERIAŁY DO POBRANIA >>

 

 

PRZESŁUCHANIA

Koncertmistrz    I skrzypce

odbędą się 9 stycznia 2018 r. (wtorek) o godz. 9:00

___________________________________________________________________________

 

Osoby zainteresowane prosimy o składanie ofert do 3 stycznia 2018  w formie pisemnej w sekretariacie Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy ul. A. Szwalbego 6 lub na mail: sekretariat@filharmonia.bydgoszcz.pl 

Filharmonia nie zwraca kosztów podróży i nie zapewnia akompaniatorów.

Zastrzega sobie również prawo odwołania lub unieważnienia przesłuchań bez podania przyczyny.

 

PROGRAM PRZESŁUCHAŃ

I etap  

utwory solowe:

a)  Mozart – Koncert A-dur lub D-dur, 1 część z kadencją oraz 2 część

b)  Koncert skrzypcowy 1 część z kadencją (do wyboru) Beethovena, Brahmsa, Czajkowskiego, Sibeliusa, Paganiniego nr 1

II etap  

partie solowe *

J. Brahms – I Symfonia

J. S. Bach – Pasja wg św. Mateusza

L. van Beethoven – Missa solemnis

N. Rimsky-Korsakow – Szeherezada

R. Strauss – Życie bohatera

partie orkiestrowe*

J. Brahms – I Symfonia

R. Strauss – Don Juan

W. A. Mozart – Symfonia nr 39 (Finał)