Nasza strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zamknij
pl en ru

Repertuar

środa
2014-04-16, godz. 11 i 12.30
Filharmonia Pomorska
PORANKI MUZYCZNE DLA SENIORÓW

"Muzyka lekarstwem dla duszy"

Weronika Mońka,  skrzypce

Joanna Laskowska, wiolonczela

Mateusz Szwankowski, klarnet

Maciej Majcherczak, fortepian

Anna Merder, prowadzenie

 

m.in. Chaczaturian, Chopin, Mendelssohn, Mozart, Pachelbel


 

więcej
środa
2014-04-23, godz. 19
Filharmonia Pomorska
KONCERT NA 668. URODZINY KRÓLEWSKIEGO MIASTA BYDGOSZCZY

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej

Piotr Sułkowski, dyrygent

Agnieszka Tomaszewska, sopran

Tadeusz Szlenkier, tenor

 

m.in. utwory z operetek i musicali

 

KONCERT ORGANIZOWANY WE WSPÓŁPRACY Z MIEJSKIM CENTRUM KULTURY W BYDGOSZCZY

logo_MCK_www

 

Bezpłatne zaproszenia na koncert wydawane będą przez pracowników Urzędu Miasta Bydgoszczy w czwartek, 17 kwietnia  2014 roku, od godz.16.00 w holu kasowym Filharmonii.


więcej
piątek
2014-04-25, godz. 19
Filharmonia Pomorska
W HOŁDZIE JANOWI PAWŁOWI II

W OCZEKIWANIU NA KANONIZACJĘ

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej

Chór  Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Chór Kameralny Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy

Chór Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

Chór Kameralny „Akolada” Bydgoskiej Szkoły Wyższej

Tadeusz Wojciechowski, dyrygent

Edyta Piasecka, sopran

Magdalena Idzik, alt

Hubert Stolarski, tenor

Jarosław Bręk bas

Sylwester Matczak, przygotowanie Chóru UKW

Janusz Stanecki - przygotowanie Chóru AM i Collegium Medicum

Renata Szerafin-Wójtowicz, przygotowanie Chóru "Akolada"

 

Mozart – Msza C-dur  "Koronacyjna" KV 317

Pobierz

Mozart – Motet "Exsultate, jubilate"  F-dur KV 165


papie_1

 

Bilety do nabycia na www.ebilet.pl

oraz w kasie biletowej FP

 

więcej
niedziela
2014-04-27, godz. 12.30
Filharmonia Pomorska
58.OD BRZUSZKA OD USZKA MALUSZKA

Koncert dla niemowląt, małych dzieci oraz kobiet w ciąży

Dorota Borowicz, przygotowanie i prowadzenie

Kapela Oldnova w składzie:

Marta Poradowska, skrzypce/wokal

Weronika Mońka, skrzypce

Mateusz Szwankowski, klarnet

Miłosz Madejski, kontrabas

Michał Stropa, akordeon

 

tradycyjne kompozycje ludowe z regionów: nowosądeckiego, opoczyńskiego, lubelskiego, łowickiego, kujawskiego


więcej
niedziela
2014-04-27, godz. 17
Filharmonia Pomorska
KONCERT FAMILIJNY

RUBINKOWA MUZYKA NA GŁOSY

Chór „Małe Rubinki” i Chór „Rubinki”z Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych w Bydgoszczy

Chór Akademicki Uniwersytetu Technologiczno – Przyrodniczego w Bydgoszczy

Agnieszka Sowa, dyrygent, przygotowanie Chórów

Aleksandra Karolczak, fortepian

Arek Szopa, fortepian

Katarzyna Szewczyk, prowadzenie

 

 

W programie m.in.:

Bruno Coulais - Vois sur ton chemin z  filmu Pan od Muzyki

Giulio Caccini - Ave Maria,

Gioacchino Rossini - Duet Kotów

Bob Chilcott - Can you hear me

Benny Andersson, Björn Ulvaeus - Mamma Mia

Henryk Wars - Ach śpij Kochanie

Jan Adam Maklakiewicz - Kołysanka

 

W związku z transmisją uroczystości kanonizacji Jana Pawła II 27 kwietnia 2014 roku, Koncert Familijny zaplanowany na godz. 11.00 zostanie przeniesiony na godz. 17.00.

Bilety zakupione na godz. 11.00 zachowują ważność na godz.17.00.

Jeśli zmiana godziny Państwu nie odpowiada, można zwrócić bilet w kasie FP, w dni powszednie w godz. 14-18. Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy na godz. 17.00

 

http://www.edukacja.filharmonia.bydgoszcz.pl/


więcej
wtorek
2014-04-29, godz. 19
Kościół św. Jakuba Apostoła w Toruniu
W HOŁDZIE JANOWI PAWŁOWI II

Z OKAZJI KANONIZACJI

Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis

Chór Kameralny Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy

José Maria Florêncio, dyrygent

Ingrida Gapova, I sopran

Barbara Gutaj-Monowid, II sopran

Jan Jakub Monowid, alt

Łukasz Załęski, tenor

Robert Gierlach, bas

Janusz Stanecki, przygotowanie Chóru

Dariusz Bereski, poezja


Charpentier - Preludium z Te Deum

Bach - Magnificat D-dur BWV 243

 


papie_1

Bilety do  nabycia:

w kasie biletowej Dworu Artusa, salonach Empik, na www.ebilet.pl, w kasie biletowej FP oraz godzinę przed koncertem w kościele św. Jakuba Apostoła w Toruniu.

 

 

więcej
niedziela
2014-05-04, godz. 19
Trafostacja Sztuki w Szczecinie

Capella Bydgostiensis

Krzysztof Meisinger, dyrygent, gitara

 

Vivaldi - Koncert D-dur RV 93

Vivaldi - Koncert C-dur RV 425

Bach - Aria na strunie G

Vivaldi - Trio A-dur RV 82

Albinoni - Adagio

Weiss - Koncert d-moll

Piazzolla - Concierto para Quinteto

 

więcej
piątek
2014-05-09, godz. 19
Filharmonia Pomorska
SŁYNNE SYMFONIE

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej

Wojciech Rodek, dyrygent

Marek Swatowski, obój

Zenon Kitowski, klarnet

Grzegorz Dąbrowski, fagot

Jarosław Klekotko, waltornia

 

Mozart - Symfonia koncertująca Es-dur KV 297b

Rimski-Korsakow - II Symfonia fis-moll op. 9 "Antar"

Pobierz

 

Bilety do nabycia na www.ebilet.pl

oraz w kasie biletowej FP

 

więcej
środa
2014-05-14, godz. 19
Filharmonia Pomorska
Z OKAZJI 100. ROCZNICY URODZIN ANDRZEJA PANUFNIKA

Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis

Jakub Chrenowicz, dyrygent

Aleksandra Kuls, skrzypce

 

Penderecki - Chaconne Pamięci Jana Pawła II

Pobierz

Panufnik - Koncert skrzypcowy (1971)

Mozart - Koncert skrzypcowy G-dur KV 216

Pobierz

 

 

Bilety do nabycia na www.ebilet.pl

oraz w kasie biletowej FP

 

więcej
piątek
2014-05-16, godz. 19
Filharmonia Pomorska
KONCERT DYPLOMANTÓW AKADEMII MUZYCZNEJ

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej

Jerzy Swoboda, dyrygent

Monika Waluś, sopran

Katarzyna Jaracz,  sopran

Sławomir Kowalewski, baryton

Monika Orłowska, skrzypce

Jekaterina Drzewiecka, fortepian

 

 

w programie:

Haydn, Rossini, Wieniawski, Schumann

 


Bilety do nabycia na www.ebilet.pl

oraz w kasie biletowej FP

 

więcej
niedziela
2014-05-18, godz. 11
Filharmonia Pomorska
KONCERT FAMILIJNY

MUZYKA DWUNASTU GWIAZDEK

Dorota Borowicz, prowadzenie

niedziela
2014-05-18, godz. 12.30
Filharmonia Pomorska
59.OD BRZUSZKA OD USZKA MALUSZKA

Koncert dla niemowląt, małych dzieci oraz kobiet w ciąży

Katarzyna Szewczyk, przygotowanie i prowadzenie

Marta Ustyniak – Babińska, sopran

Agnieszka Karwowska, flet

Joanna Laskowska, wiolonczela

Rafał Tworek, fortepian

 

 

m.in.: Antonio Vivaldi, Camille Saint - Saëns, Ede Poldini, Johannes Brahms , Witold Lutosławski, Piotr Czajkowski

 

więcej
czwartek
2014-05-22, godz.11 i 12.30
Filharmonia Pomorska
PORANKI MUZYCZNE DLA SENIORÓW

"Operowy poranek z gwiazdami"

Anna Merder, przygotowanie i prowadzenie

Katarzyna Nowak - Stańczyk, sopran

Tomasz Gumiela, fortepian

oraz studenci

Zuzanna Klemańska

Ji Juhang

Milena Gołuńska - Wojak

Michał Rączkiewicz

 

W programie znane pieśni i arie m.in.:

Vincenzo Bellini - aria Giulietty z opery "Capuleti i Montecchi"

Tadeusz Joteyko - Frottola italiana -pieśń królowej Bony z opery „Zygmunt August”

Nikołaj Rimski-Korsakow – Gdy kocha słowik róży pąk

Eva Dell' Acqua - Villanelle

Piotr Czajkowski - Chciałbym w jednym słowie

Piotr Perkowski - Uty japońskie

Fryderyk Chopin - Piosnka litewska, Śliczny chłopiec,

Feliks Nowowiejski - Odejdź Jasiu od okienka

 

więcej
piątek
2014-05-23, godz. 19
Filharmonia Pomorska
TYLKO BEETHOVEN

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej

Tadeusz Wojciechowski, dyrygent

Eugen Indjič, fortepian

 

V Koncert fortepianowy Es-dur  op. 73

V Symfonia c-moll  op. 67

 

Bilety do nabycia na www.ebilet.pl

oraz w kasie biletowej FP

 

 

więcej
poniedziałek
2014-05-26, godz. 19
Sala Balowa Zamku w Łańcucie
53. Muzyczny Festiwal w Łańcucie

Capella Bydgostiensis

Michael Maciaszczyk, dyrygent, skrzypce

Paulina Porazińska, harfa

Maciej Frąckiewicz, akordeon

Ewa Lipska, słowo, recytacja

 

 

Bartók - Divertimento

Damase - Concertino

Vivaldi - Cztery Pory Roku

 

więcej
wtorek
2014-05-27, godz. 19
Filharmonia Pomorska
DLA MAMY

KONCERT Z NIANIĄ

Zbigniew Wodecki z zespołem

Zbigniew Stelmasiak, gitara

Paweł Twardoch, perkusja

Mirosław Wiśniewski, gitara basowa

Jarosław Zawadzki, fortepian

 

w programie m.in.: Zacznij od Bacha, Lubię wracać, Raj, Rodacy, Chałupy, Oczarowanie, Teatr uczy nas żyć


Osoby, które zechcą przyjść z dziećmi na koncert, będą mogły zostawić dzieci na czas koncertu pod opieką wykwaliwikowanych animatorów z UKW.

 

Wyjątkową i miłą niespodzianką dla wszystkich Mam będzie bilet w formie eleganckiego karnetu...

Prezent na Dzień Matki

 

Bilety do nabycia na www.ebilet.pl

oraz w kasie biletowej FP

 

więcej
piątek
2014-05-30, godz. 19
Filharmonia Pomorska
Z CYKLU "WIELCY ARTYŚCI W FILHARMONII"

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej

Jerzy Maksymiuk, dyrygent

Jakub Jakowicz, skrzypce

 

Copland - Fanfara dla zwykłego człowieka

Bruch - I Koncert skrzypcowy g-moll op. 26

Debussy - Popołudnie fauna

Strawiński – Suita „Ognisty ptak”

 

Bilety do nabycia na www.ebilet.pl

oraz w kasie biletowej FP

 

więcej
niedziela
2014-06-01, godz. 11
Filharmonia Pomorska
KONCERT FAMILIJNY

FIESTA LATINA

Anna Merder, przygotowanie i prowadzenie

Jorge Ortega Estrada (Peru), śpiew

Jose Luis Zepeda Merida (Meksyk),  instrumenty klawiszowe

Arturo Lopez Chavez (Boliwia),  śpiew i bongosy

Roman Mendez Saldana (Meksyk),  gitara basowa

Bartek Krawczak, bębny

Maciej Giżejewski, perkusja

 

W programie muzyka latynoska w wykonaniu prawdziwych Latynosów!

Salsa, Merengue, Bachata, Son cubano, Rumba, Bolero

 

więcej
niedziela
2014-06-01, godz. 12.30
Filharmonia Pomorska
60. OD BRZUSZKA OD USZKA MALUSZKA

Koncert dla niemowląt, małych dzieci oraz kobiet w ciąży

Katarzyna Szewczyk, prowadzenie

Jorge Ortega Estrada, instrumenty etniczne

Janusz Bobiński, trąbka

Michał Kwaśniak, skrzypce

Jacek Kwaśniak, instrumenty perkusyjne

Rafał Tworek, fortepian

 

 

m.in.: Giuseppe Verdi , Johann Strauss ,Vittorio Monti, Jacques Offenbach, Joseph Haydn

 

więcej
poniedziałek
2014-06-02, godz. 10
Filharmonia Pomorska
KONCERT EDUKACYJNY DLA MŁODZIEŻY

„Poznajemy Różne Kultury – Kultura Ameryki Południowej””

Jorge Ortega Estrada (Peru), śpiew

Jose Luis Zepeda Merida (Meksyk), instrumenty klawiszowe

Arturo Lopez Chavez (Boliwia), śpiew i bongosy

Roman Mendez Saldana (Meksyk), gitara basowa

Bartek Krawczak, bębny

Maciej Giżejewski, perkusja

Anna Merder, prowadzenie

 

W programie muzyka latynoska w wykonaniu prawdziwych Latynosów i Mariachi.

m.in. Salsa, Merengue, Bachata, Son cubano, Rumba, Bolero

Kalendarz wydarzeń

«

Kwiecień 2014

»
  • pn
  • wt
  • śr
  • cz
  • pt
  • so
  • nd
biuletyn

banerek

 

zyczenia2

 

29.04.2014_banerek_300

 

Kolberg_banerek_300

 

pyta_2

 

TVP

 

PiK_nowy

 

Przegld_m

 

 

 

 

 

 

 

 

partnerzy partnerzy