Nasza strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zamknij
pl en ru

Repertuar

poniedziałek
2014-09-22, godz. 11 i 12:30
Filharmonia Pomorska
PORANKI MUZYCZNE DLA SENIORÓW

"Nie rzucim ziemi skąd nasz ród” – koncert z okazji 75. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i 70. rocznicy Powstania Warszawskiego.

Anna Merder, przygotowanie i prowadzenie

Jolanta Wagner, sopran

Dominik Opaliński, baryton

Rafał Tworek, fortepian

Mateusz Szwankowski, recytacja, klarnet

W programie: pieśni patriotyczne, żołnierskie, powstańcze, utwory m.in. F.Chopina, S.Moniuszki, I.J.Paderewskiego

środa
2014-09-24, godz. 19
Filharmonia Pomorska
52. BFM - MUSICA ANTIQUA EUROPAE ORIENTALIS

TAŃCE Z XVI I XVII - WIECZNYCH TABULATUR

THE MANDEL QUARTET (Węgry/Austria)

Róbert Mandel, lira korbowa, kierownictwo artystyczne (Austria)

Judit Andrejszki, klawesyn, śpiew;

Gábor Kállay, flety, rebek, śpiew

Zsolt Szabó, viola da gamba

 

 

Bilety do nabycia na www.ebilet.pl

oraz w kasie biletowej FP

 

więcej
piątek
2014-09-26, godz. 19
Filharmonia Pomorska
52. BFM - MUSICA ANTIQUA EUROPAE ORIENTALIS

IMPREZA TOWARZYSZĄCA

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej

Grosser Chor der Singakademie
Frankfurt (Oder)

 

Rudolf Tiersch, dyrygent

Martina Rüping, sopran

Ewa Zeuner, alt

Daniel Sans, tenor

Christoph Hülsmann, bas

 


Mendelssohn - Oratorium „Paulus” op.36

 

 

Bilety do nabycia na www.ebilet.pl

oraz w kasie biletowej FP


więcej
sobota
2014-09-27, godz. 19
Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego, Toruń
52. BFM - MUSICA ANTIQUA EUROPAE ORIENTALIS

300. ROCZNICA URODZIN CHRISTOPHA WILLIBALDA GLUCKA

Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis

Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis

Paul Esswood, dyrygent

Artur Stefanowicz, kontratenor / Orfeusz

Barbara Zamek - Gliszczyńska, sopran /Eurydyka

Michał Sławecki, kontratenor / Amor

Jan Łukaszewski, przygotowanie Chóru

 

 

Gluck - „Orfeusz i Eurydyka” (wykonanie estradowe)

 

Bilety do nabycia: w kasie biletowej Dworu Artusa w Toruniu, salonach Empik, w kasie biletowej FP oraz godzinę przed koncertem w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu.

Sprzedaz internetowa: www.ebilet.pl


 


więcej
sobota
2014-09-27, godz. 19
Filharmonia Pomorska
52. BFM - MUSICA ANTIQUA EUROPAE ORIENTALIS

CHORAŁ GREGORIAŃSKI

Zespół wokalny Bornus Consort (Polska)

Marcin Bornus-Szczyciński, kierownictwo artystyczne

Robert Pożarski

Paweł Szczyciński

Mirosław Borczyński

Stanisław Szczyciński


 

Bilety do nabycia na www.ebilet.pl

oraz w kasie biletowej FP

 

więcej
niedziela
2014-09-28, godz. 16
Konzerthalle C.Pch.E.Bach, Frankfurt nad Odrą
52. BFM - MUSICA ANTIQUA EUROPAE ORIENTALIS

IMPREZA TOWARZYSZĄCA

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej

Grosser Chor der Singakademie
Frankfurt (Oder)

Rudolf Tiersch, dyrygent

Martina Rüping, sopran

Ewa Zeuner, alt

Daniel Sans, tenor

Christoph Hülsmann, bas

 


 

Mendelssohn - Oratorium „Paulus” op.36

 

więcej
niedziela
2014-09-28, godz. 18
kościół św. Mikołaja, Gąsawa
52. BFM - MUSICA ANTIQUA EUROPAE ORIENTALIS

ZAPOMNIANE - ODZYSKANE. MUZYKA KLASZTORNYCH ARCHIWÓW

Zespół wokalno-instrumentalny MUSICA MAXIMA (Poznań)

Alina Mądry kierownictwo merytoryczne

Alina Ratkowska kierownictwo artystyczne

 

 

Dla zainteresowanych Filharmonia organizuje przejazd na koncert autokarem z Bydgoszczy


Bilety do nabycia w Gminnym Ośrodku Kultury w Gąsawie przy ulicy Żnińskiej 19 (tel. 52 30 36 244),  w kasie biletowej Filharmonii, www.ebilet.pl oraz godzinę przed koncertem w kościele


więcej
niedziela
2014-09-28, godz. 19
Filharmonia Pomorska
52. BFM - MUSICA ANTIQUA EUROPAE ORIENTALIS

300. ROCZNICA URODZIN CHRISTOPHA WILLIBALDA GLUCKA

Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis

Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis

Paul Esswood, dyrygent

Artur Stefanowicz, kontratenor / Orfeusz

Barbara Zamek - Gliszczyńska, sopran /Eurydyka

Michał Sławecki, kontratenor / Amor

Jan Łukaszewski, przygotowanie Chóru

 


Gluck - „Orfeusz i Eurydyka” (wykonanie estradowe)

 

 

Bilety do nabycia na www.ebilet.pl

oraz w kasie biletowej FP

 

więcej
poniedziałek
2014-09-29, godz. 19
Filharmonia Pomorska
52. BFM - MUSICA ANTIQUA EUROPAE ORIENTALIS

 

EUROPEJSKI  BAROK

Zespół muzyki dawnej Arte dei Suonatori

Martin Gester, dyrygent (Francja)

 

Aureliusz Goliński, lider, skrzypce
Karin Samuelsson, Marzena Biwo, Ewa Golińska,
Małgorzata Malke, Judyta Tupczyńska, skrzypce
Jesenka Balic Zunic, altówka
Poppy Walshaw, Bartosz Kokosza, wiolonczele
Stanisław Smołka, kontrabas
Joanna Boślak-Górniok, klawesyn
Dohyo Sol, lutnia
Pedro Castro, Mario Topper, oboje

Händel - Concerti grossi op. 3 i 6

 

 

Bilety do nabycia na www.ebilet.pl

oraz w kasie biletowej FP

 

więcej
wtorek
2014-09-30, godz. 19
Filharmonia Pomorska
52. BFM - MUSICA ANTIQUA EUROPAE ORIENTALIS

PIEŚŃ WIECZNOŚCI

Męski Zespół Wokalny KAIROS

Borys Somerschaf, dyrygent

Aszot Martirosjan, śpiew (Armenia)

Zespół instrumentów dawnych:

Tadeusz Czechak, oud

Wojciech Lubertowicz, instrumenty perkusyjne (bendir, darabuka, riqq, daf, dhol)

Michał Żak, klarnet, szałamaje, duduk, flet drewniany

 

 

dawna muzyka ormiańska, gruzińska, grecka, hebrajska

 

 

Bilety do nabycia na www.ebilet.pl

oraz w kasie biletowej FP

 

więcej
środa
2014-10-01, godz. 19
Filharmonia Pomorska
52. BFM - MUSICA ANTIQUA EUROPAE ORIENTALIS

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI

FLAMENCURA

Paco Peňa Flamenco Dance Company

Paco Peña, gitara

Paco Arriaga, gitara

Rafael Montilla, gitara

Angel Muñoz, taniec

Charo Espino, taniec

Carmen ‘La Talegona’, taniec

Jose Angel Carmona, śpiew

Cristina Pareja, śpiew

Julio Alcocer, instrumenty perkusyjne

 

 

Bilety do nabycia na www.ebilet.pl

oraz w kasie biletowej FP

 

 

więcej
piątek
2014-10-03, godz. 19
Filharmonia Pomorska
ZAKOŃCZENIE 52. BFM - MUSICA ANTIQUA EUROPAE ORIENTALIS

Koncert pamięci Wojciecha Kilara

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej

Chór Akademicki  Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

w Toruniu

Chór Kameralny Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy

Chór Kameralny  „Akolada” Bydgoskiej Szkoły Wyższej

Tadeusz Wojciechowski, dyrygent

Iwona Socha, sopran

Jerzy Mechliński, baryton

Izabela Szyma-Wysocka, przygotowanie Chóru UMK

Janusz Stanecki, Magdalena Filipska, przygotowanie Chóru AM

Renata Szerafin-Wójtowicz, przygotowanie Chóru Akolada

 

 

Kilar - Bogurodzica, Angelus, Exodus, Siwa mgła

 

 

Bilety do nabycia na www.ebilet.pl

oraz w kasie biletowej FP

 

więcej
czwartek
2014-10-09, godz. 11 i 12:30
Filharmonia Pomorska
PORANKI MUZYCZNE DLA SENIORÓW

Hiszpańskie impresje muzyczne

Anna Merder, przygotowanie i prowadzenie

Dorota Dzięcioł, taniec

Weronika Mońka, skrzypce

Sławomir Dolata, gitara

Rafał Tworek, fortepian

w programie utwory Albeniza, Granadosa, Ravela

więcej
piątek
2014-10-10, godz. 19
Filharmonia Pomorska
WIELKA KAMERALISTYKA

Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis

Takao Ukigaya, dyrygent (Japonia)

Junko Ukigaya, flet (Japonia)

 

Rossini – Sonata nr 6 D-dur

Vivaldi – III Koncert na flet i orkiestrę RV 428

Stamitz – Koncert na flet i orkiestrę G-dur

Haydn – Symfonia nr 97 C-dur


więcej
niedziela
2014-10-12, godz. 11
Filharmonia Pomorska
"AKADEMIA WioliMisia"

NOWY cykl przygód małych melomanów w pięknej krainie Pani Muzyki. Koncerty przeznaczone dla rodzin z dziećmi w wieku od 3 do 6 roku życia.

„WioliMiś z wizytą u Rodziny Smyczkowej”

Dorota Borowicz, przygotowanie i prowadzenie

Kwartet Nova w składzie:

Wojciech Górecki – I skrzypce

Przemysław Nawrocki  – II skrzypce

Mateusz Bocheński – altówka

Adam Szurka – wiolonczela

 

W programie utwory m.in: G. Bizeta, C. Debussy'ego, J. Straussa

więcej
niedziela
2014-10-12, godz.12:30

62. OD BRZUSZKA DO USZKA MALUSZKA

Koncert dla niemowląt, małych dzieci do 2 roku życia oraz kobiet w ciąży.

Katarzyna Szewczyk, przygotowanie i prowadzenie

Krzysztof Biernacki, klarnet

Michał Kwaśniak, skrzypce

Jacek Kwaśniak, instrumenty perkusyjne

Maciej Drapiński, akordeon

w programie utwory Dvoraka, Czajkowskiego, Rimskiego-Korsakowa, Montiego

 

więcej
czwartek
2014-10-16, godz. 19
Filharmonia Pomorska
Z okazji Dnia Papieża Jana Pawła II

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej

Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Bydgoszczy

Chór Collegium Medicum UMK im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy

Radosław Labakhua, dyrygent

Spirituals Singers Band

Zespół muzyczny Kameleon pod kierunkiem Hadriana Tabęckiego

Olga Szomańska, Michał Rudaś, soliści

Janusz Stanecki, Magdalena Filipska, przygotowanie Chórów

 

Szomański - Missa gospel's


więcej
środa
2014-10-22, godz. 19
Filharmonia Pomorska
WIRTUOZ WIOLONCZELI

 

Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis

José Maria Florêncio, dyrygent

Jeremy Findlay, wiolonczela (Kanada)

Aleksandra Olczyk, sopran

 

Gemrot – Lamento

Haydn – Koncert wiolonczelowy C-dur

Haydn – Symfonia nr 26 d-moll „Lamentacyjna“

Mozart - Exsultate Jubilate KV 158a


więcej
piątek
2014-10-24, godz. 19
Filharmonia Pomorska
KONCERT ROMANTYCZNY

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej

Paweł Kotla – dyrygent

Valentina Igoshina – fortepian (Rosja), laureatka konkursów im. Rubinsteina w Bydgoszczy,  Rachmaninowa w Moskwie,  Królowej Elżbiety w Brukseli, Chopina w Warszawie

Krzysztof Meisinger – gitara

 

Czajkowski – I Koncert fortepianowy b-moll op. 23

Liszt – Poemat symfoniczny "Preludia"

Elmer Bernstein – Guitar Concerto „For two Christophers“

więcej
czwartek
2014-10-30, godz. 19
Filharmonia Pomorska
PAMIĘTAJMY...

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej

Chór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Zygmunt Rychert, dyrygent

Jadwiga Rappé, alt

soliści śpiewacy

Sylwester Matczak, przygotowanie chóru

 

Lutosławski - Muzyka Żałobna

Mahler - Cykl pieśni "Kindertotenlieder"

Mozart – Requiem

 

więcej

Kalendarz wydarzeń

«

Wrzesień 2014

»
  • pn
  • wt
  • śr
  • cz
  • pt
  • so
  • nd
biuletyn

banerek_52._BFM_300

 

banerek

 

fagoty

 

pyta_2

 

TVP

 

PiK_nowy

 

Przegld_m

 

 

 

 

 

 

 

 

partnerzy